Thierry Henry de Müslüman olmuş!

Eski Barcelona ve Arsenallı şimdilerde RedBull forması giyen meşhur futbolcu Thierry Henry Müslüman olduğu söylentilerini doğruladı.

Thierry Henry de Müslüman olmuş!

Geçtiğimiz seneye kadar dünyanın en pahalı kulüplerinden Barcelona’da oynayan ve dünyanın en iyi futbolcularının arasında gösterilen Thierry Henry Müslüman oldu.  Ne mutlu O’na!

Anelka ile Ribery’nin etkisi

Thierry HenryEl – Cezire Spor kanalında yaptığı röportajda Senegal asıllı futbolcu hidayete erdiğini alenen duyurdu. Henry’nin açıklamasına göre bir dönem Türkiye’de futbolculuk yapan ve bu süreçte hidayete vasıl olabilen Anelka (Abdul Salam Bilal) ile Ribery’den müsbet yönde etkilenmiş ve onlarla konuşmasıyla kendisini İslâm’a yakın hissetmiş. Müslüman olduktan sonraki yaşantısından gayet memnun olan Fransız oyuncu, arayış içinde olanları yanlış yerlere değil yalnız etraflarına bakmaya, dünyayı gözlemlemeye davet ediyor. Aradığı her şeyi Kuran’da bulduğunu belirten futbolcu, şükrünü O’na secde ile yerine getirdiğini belirtti.

Birkaç senedir Müslüman olduğu hakkında çeşitli söylentilerin olduğu futbolcu, böylelikle İslamla şereflendiğini alenen duyurmuş oldu. Elbette O İslâma girerek şeref vermedi, ziyadesiyle şeref gördü. Rabbimiz bu şerefe liyakatini sürdürebilmeyi nasip etsin, Allah mübarek etsin. Biz Müslüman doğmuşlara da Rabbim dinimizin kıymetini unutmamamızı nasip eylesin. Batı karşısındaki meşhur eziklik hastalığımızdan da kurtulmamızı nasip etsin.

 

 

Mehmet Bahadıroğlu haber verdi

Editörün notu: Başlıktaki Henry artık burada derken burada kelimesi Türkiye anlamına gelmiyor, İsmet Özel'in iki kitabına mevzu olan David Henry Thouorou ile Waldo Emerson'un diyaloğuna gönderme olup "burada" kelimesine İslamlıkta anlamı yüklenmiştir.

Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2011 Cumartesi 16:44 Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2011, 22:04
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 10 yıl Önce

"...Henry’nin açıklamasına göre bir dönem Türkiye’de futbolculuk yapan ve bu süreçte hidayete vasıl olabilen Anelka..." Anelka fb'ye gelmeden önce müslüman olmuştu. "bu süreçte" derken türkiyede bulunduğu süreç kastediliyorsa yanlış. hatta fb'li bazı taraftarlar havalimanında onu "selamünaleyküm bilal" pankartlarıyla karşılamıştı. bilginize...

banner26