Teşvikiye'de müzayede var!

Bir müzayedede daha geçmiş zamanlara ait kıymetli eserler yeni sahiplerini arayacak.

Teşvikiye'de müzayede var!

Osmanlı hisse seneti15 Kasım Pazar günü, Teşvikiye’de düzenlenecek "Kartpostal, ephemera ve obje Müzayedesi"nde eski zamanlara ait eserler meraklılarının ilgisine sunulacak.  
 
Müzayedede kurşun askerler, Osmanlı hisse senetleri, nargile şişeleri, Osmanlı tekstil örtüleri, fermanlar, hat yazıları ve eskimez zamanların sanat zevkini taşıyan birbirinden kıymetli nadide objeler el değiştirecek.

Burak Temiz’in yönetiminde gerçekleştirilecek olan müzayedede 914 eser yeni sahibini bulacak.

Burak Müzayedecilik tarafından organize edilen mezatta Osmanlı döneminin cemiyet hayatını yansıtan gravürler, 1900’lü yılların başlarına tarihlenen Anadolu fotoğrafları, yağlı boya tablolar, kehribar ağızlıklar, dirhemler, eskimez yazılı mühürler, Türk hat sanatının mümtaz örnekleri, tuğralı gümüşler, tekstil ve işlemeleri, eczacılık ilaç şişeleri ve nadir kitaplar satışa konu ediliyor.

SecereMüzayedede en ilgi çekici parçaları marangoz aletleri koleksiyonu teşkil ediyor. Üzerlerinde müteveffa zanaatkârların göz nurlarını barındıran ve günümüz insanlarının isimlerine dahi yabancı olduğu 22 adet marangoz edevatı yeni sahiplerini arayacak. 

Mezatta marangoz aletleri kadar Türk soda ve gazoz tarihi üzerine yapılmış benzersiz bir şişe koleksiyon da satışa sunulacak.

15 Kasım Pazar günü saat 14:30’da düzenlenecek olan açık artırmada satışa mevzu olan eserleri Burak Müzayede’nin Teşvikiye’deki ofisinde incelemek mümkün.

(Osmanlı tarikat şeceresi) 
 
 

Osmanı Teyyare Cemiyeti kimliği 

Hicaz Demiryolu pulu

 

İbrahim Ethem Gören haber verdi

edhemibrahim at gmail.com

Yayın Tarihi: 13 Kasım 2009 Cuma 19:42 Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2009, 08:26
banner25
YORUM EKLE

banner26