Taksici bizden para almadı!

İHH'nın, Gazze'ye insanî yardım götüren gemileri yola çıktı. Yolları açık olsun.

Taksici bizden para almadı!

Fatih'ten yola çıktık İHH’nın Filistin’e yardım taşıyan gemisini uğurlamak için. İlk taksici yakın mesafe bahanesine sığınarak bizi reddetti. İkinci taksici konuşmayı Fenerbahçe-Bursa ekseninde açtı. Unkapanı civarında “Filistin'e Gider” afişini gördük ve heyecanlandık. Eminönü'nü geçerken Eyüp ile epeyce muhabbeti ilerletmiştik. Bir ara “Hayrola Sarayburnu'na neden gidiyorsunuz?” diye sordu. “Filistin gemisini yollayacağız” dedik. Gemi hakkında hiç malumatı yoktu Eyüp'ün. İstanbul'un her yerinde reklamları vardı dediğimiz zaman; “Bakmışız ama görememişiz” dedi.

15303

Sizden para almam

Sarayburnu'nda bizi indirirken, “Bu gemi için bir katkım olamadı ama sizi buraya getirerek bu çorbada tuzum olsun” diyerek tüm ısrarlarımıza rağmen bizden ücret almadı. Hakan Albayrak olsa buradan bir yazı çıkarırdı dedik arkadaşlarla.

15304Ümmet burada

Sarayburnu süslenmiş. Günlerdir burada demirli Mavi Marmara'nın etrafında toplanmış herkes. Alana girerken sitemiz yazarlarından Cengiz Yalçınkaya ile karşılaşıyoruz. Cengiz telaşlı. Bir tekne ile gemiyi uğurlayacaklarmış. Hızla uzaklaşıyor bizden. Canlı yayın arabalarının olmasına seviniyorum. Ne kadar kalabalık olursak o kadar korku veririz düşmana. Buraya gelemeyenler de televizyondan izlerler. Her renkten insan burada. Her cemaatten, her gruptan insanlar var. Tek yürek olmuşlar. Fatih Akıncıları tekneyle gemiye yaklaşıp bizi selamlıyor. Özel Fm, İMH ve Anadolu Gençlik de kıyıya yaklaşıp heyecanımıza ortak oluyorlar.

Konuşmalar, dualar

Çeşitli ülkeler adına katılan gönüllüler konuşmalar yapıyorlar sırayla. Sesleri yağmura karışıyor. Biz slogan atıyoruz. Bülent Yıldırım, “Bize bir şey olursa sokaklara dökülün” diyor. Gemileri kimlerin desteğiyle aldıklarını anlatıyor.

Gemi kalkıyor artık

Fatih Camii imamının dualarıyla gemimiz yola çıkıyor. Kırk tane yolcusuyla Antalya'ya gidecek. Oradan da acımasız ambargoyu delmek için Gazze'ye. Dualarınızı esirgemeyin.

 Foto galeri için tıklayınız

Cesur Küçük oradaydı

 

Yayın Tarihi: 24 Mayıs 2010 Pazartesi 13:13 Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 08:35
banner25
YORUM EKLE

banner26