Styleİslam'ın amacı ne?

'Gelecek ancak bugünden onu hazırlayanlara aittir.' Diyor Melih Kesmen..

Styleİslam'ın amacı ne?

Melih KesmenKesmen Stylİslam’da ne yapıyor? Diye soracak olsak vereceği cevap hayatının nasıl şekillendiğine dair olacaktır.

“Gelecek ancak bugünden onu hazırlayanlara aittir.” Diyor Melih Kesmen.

Kesmen’e göre yaratıcı kişiliğe sahip düzgün bir Müslüman, koca ve baba olmak, “doğru” kalabilmek pek zor bir iş. Asıl hedefi ve gayesi bu tabi. Yoksa kıyafet, takı, poster, ilüstrasyon, mobilya ve eşya tasarımı değil. Onları tamamen ikinci plana atmış durumda. Fakat medyanın gösterdiği kısım bu. İnsanların sokaklarda bir başkasının üzerinde gördüğü veya aynaya baktığında gördüğü şey bu.

HipHop kültürünün etkisinde

Almanya’da bilhassa Ruhr bölgesinde seksenli yılların başında ve doksanlı yılların sonunda çocukluğunu ve gençliğini geçiren her kişi gibi Melih de yoğun bir HipHop kültürünün etkisi altında kaldı. Kılık, kıyafet, davranış ve konuşma biçimlerinin yanı sıra kendinden altı yaş büyük ağabeyinin çizim merakına kendisinin de merak sarması ve bu yolda ilerlemesi, sokak duvarlarını graffitilerle donatmasıyla son bulmadı. 1993 yılında Solingen cinayetlerinin ardından Rap müziğe yönledi ve görselliğin yanı sıra ses ile de fikriyatını ortaya döktü. HipHop müzikle sonlanmadı tabi. Sonraları kendi tasarım şirketini kurdu ve Almanya’nın en tanınmış şirket ve kişileri (Mesela futbolcu Rummenigge gibi) müşteri portföyünde yer almaya başladılar.

Styleİslam

HipHop ve İslam dini arasında bir bağ var mı?

İslam multikültürel bir dindir. Yüzlerce millete, ırka, bölgeye hitap eder. İslam kainatın dinidir. Hakeza HipHop kültürü de gerek geleneksel gerek modern çalgı, ritim, millet ve ırk ayrımı yapmaz. Duygu ve düşünceler yeter ki sunileşmiş kalıplarla dile gelmesin. İşte Melih Kesmen’de bunu görüyoruz.

Melih Kesmen

HipHop’ın kültür harmanında kendi özünü koruyarak bir İslam stili oluşturuyor. 2004 yılından beridir İngiltere’de bulunan Kesmen bu sayede Almanya’dan daha çeşitli bir İslam multikültürelliğine sahip bu ülkede daha fazla başka ırk ve milletlerden Müslümanlarla temas içinde. Bu Stylİslam’ın çalışmalarına da yansıyor.

Melih Kesmen'i izlemek içn tıklayın.

 

 

Kerem Abadi angajman sahibi olmak lazım dedi

14619

YORUM EKLE
YORUMLAR
öztürk
öztürk - 13 yıl Önce

Çok orjinaller. Allah yollarını açık etsin ne diyelim.

Elif EROL
Elif EROL - 13 yıl Önce

style islammış lafa bak normal style tamam da bir tek bu kaldı anormal style desenize şuna...

ahmet karayel
ahmet karayel - 13 yıl Önce

Amacı ne olacak para kazanmak? İslam stili falan oluşturmak da neymiş. Adam en çok Gazze ile ilgili tişörtlerinden satmış. Şimdi bu adam Gazze bombalanırken üzülür mü yoksa daha kaç tane tişört satarım hesabımı yapar?

Gülnihal Bimahal
Gülnihal Bimahal - 13 yıl Önce

İngilizlerin moda yaptığı kısa saç traşı ve yine ingilizlerin moda yaptığı kumaş pantolon ve gömlekle dolaşanların asla anlamayacağı bir şeydir giyim stili.

Onun için onlar ancak oturdukları yerden bir başkası için gıybet yaparlar.

elif nur
elif nur - 13 yıl Önce

bir ihtiyaca cevap vermiş ki tutulmuş bu ürünler... gençler kiss me yazılı tişört giyeceklerine bunları giysinler tabii ki.

Fehim taştekin
Fehim taştekin - 13 yıl Önce

Şu müslümanlara acıyarak bakıyorum. İnsanlar ürettikleri değer, ürün için para isteyemezler mi?
Camiyi yapan kalfa, başörtüsü tezgahındaki teyze, tesbih dizen amca parasız mı çalışsınlar. Para istediklerinde dinimi sömürmüş oluyorlar?
Biz kendi medeniyetimizi böyle mi kuracağız!

kesmen
kesmen - 13 yıl Önce

ya bu adam benm kuzenm ne alakası var istismarla bunu anlamıyorum rock rap metalciler kendine has tshırt yada aksesuarları giyiyor müslümanlarda bunları giysin ayrıca ürünleri yapan firma türkiyede bilmeden yorum yapılıor adam sadece çizimleri yapıor uydurmayın

Burcu Aytekin
Burcu Aytekin - 13 yıl Önce

Keşke çok önceden de böyle şeyler olsaydı.


banner36