Siyasal yargı karşıtı kampanya başlattılar!

28 Şubat sürecinin bitmesi ve o dönemin siyasi yargı kararlarının iptal edilmesi için MAZLUMDER, dilekçeli imza kampanyası başlatıyor.

Siyasal yargı karşıtı kampanya başlattılar!

 

28 Şubat, şüphesiz Müslümanlara yönelik yapılmış bir darbedir ve Müslümanlar bu darbeden çok büyük zararlar gördü. Darbeyi gerçekleştirenler ise bu sürecin bin yıl süreceğine dair öngörülerde bulundular. Aslında bu bir öngörüden ziyade, Türkiye'de Müslümanların yaşam alanlarını kısıtlamak ve İslam'ı bitirmek için planlı bir süreç oluşturmak için söylenen bir sözdür.

Fakat bazen hesaplar tutmayabiliyor. Nitekim öyle de oldu. Türban yasağından dolayı Müslüman hanımlar eğitim hayatından mahrum kaldı ve bir kısmı da kendi imkânlarıyla yurtdışında okumak zorunda kaldı. Bu uygulamayla Müslümanlar adeta kendi ülkelerinde azınlık durumuna düştüler. Hem de öyle bir azınlık grubu ki, dünyanın hiç bir yerinde bu derece baskıya ve işkenceye maruz kalmamış bir azınlık grubu...MAZLUMDER

MAZLUMDER imza kampanyası başlatıyor

28 Şubat sürecini yaşayanlarda halen bir tedirginlik devam ediyor ve “yeniden bir 28 Şubat gelir” endişesiyle Müslümanlar bir araya gelmekten, sivil toplum örgütü kurmaktan çekiniyor. O dönem, bu ülkenin en büyük yıkımlarındandı ve hukuksuz bir şekilde yargılanmalarla İstiklal Mahkemelerini aratmayacak kararlar alındı Müslümanlara karşı. O yargılanmalardan bir kaç örnek: 14 yaşında idamla yargılanan Yakup Köse, sırf türban takıyor diye hapis yatan hanımlar ve fikirlerinden dolayı tutsak edilen Salih Mirzabeyoğlu 28 Şubat'ın sadece bir kaç örneği...

Bu hukuksuz yargılanmalar 28 Şubat'ın bütün çirkinliklerini gösteriyor aslında. Hep merak etmişimdir, “bu süreç ne zaman bitecek” diye? Süreç devam ediyor çünkü. Halen Kenan Evren'in isminin verildiği okulların, parkların, caddelerin ismi değişmedikçe ve bizi o karanlık dönemlere çekenler yargılanmadıkça 28 Şubat devam ediyor demektir! Bu sürecin bitmesi ve o dönemin siyasi yargı kararlarının iptal edilmesi için MAZLUMDER, dilekçeli imza kampanyası başlatıyor. TBMM'ye sunulacak olan imzalı dilekçe örneği şu şekilde:

TBMM BAŞKANLIĞINA

28 ŞUBAT “SİYASİ” YARGI KARARLARI İPTAL EDİLSİN!

28 Şubat 1997 tarihinde gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan ve ilan edilen kararlar ile ve sonrasında hukuk dışı yapılanmalar eliyle yargı kurumlarına ve sivil siyasete müdahale edilmiştir.

Batı Çalışma Grubu adlı illegal oluşum tarafından kontrol ve koordine edilen yargı mensuplarının, 28 Şubat sürecinde verdiği bütün siyasi kararlar hukuka aykırı ve şaibelidir.

Bu sebeple, binlerce insanın hayatını karartmış olan 28 Şubat sürecinin aydınlatılması ve 28 Şubat sürecinde alınan siyasi yargı kararları iptal edilerek yeniden muhakeme yolunun açılması gerekmektedir.

Konuyla ilgili yasal düzenlemelerin yapılması için gereğini talep ederim.

Yakup KöseMüslüman STK’lar birleşti

Nihayet ciddi anlamda adımlar atılmaya başlandı ve Müslümanların intikamını almak için Müslüman STK'lar birleşiyor. 28 Şubat mağdurları ile Metropol Otel’de bir araya gelen sivil toplum temsilcileri adına konuşan MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, brifingli yargı kararlarını iptal edilerek, yeniden muhakeme yolunun açılmasını istedi. 14 yaşında Çeçenistan'a destek gösterisine katıldığı için idamla yargılanan ve 10 yıl hapis yatan Yakup Köse de oradaydı. Salih Mirzabeyoğlu İçin Hukuk Platformu adına konuşan Süleyman Toker ise, 28 Şubat sürecinde hürriyeti elinden alınan Mirzabeyoğlu'nun yeniden yargılanmasını istedi. Mazlumder'in eşliğinde oluşturulan bu platforma destek veren sivil toplum örgütleri:

AHDE VEFA PLATFORMU ,ALTAY SİYASİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ, ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ, ANKARA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU, ANKARA GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ DERNEĞİ,ARAŞTIRMA KÜLTÜR VAKFI,ASDER, BAB-I ALİ EHLİBEYT VAKFI, BAŞKENT KADIN PLATFORMU,BİRLİK VAKFI,HÜR BEYAN HAREKETİ, HAK-İŞ SENDİKASI,İLKDER, İNFAK VAKFI,MEMUR SEN, MİLLİ TÜRK TALEBE BİRLİĞİ,ÖZGÜR EĞİTİM SEN,SALİH MİRZABEYOĞLU İÇİN HUKUK PLATFORMU,ŞEHİR VE MEDENİYET DERNEĞİ,VAHDET VAKFI,TOÇ BİR SEN.

 

Salih Ağbalık haber verdi

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2012, 08:33
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
m s t
m s t - 7 yıl Önce

evet ama yetmez :) darısı partilere,cemaatlere,ocaklara inşallah

banner19

banner13