Sivas'ta şiir gecesi

Buruciye Şiir Akşamlarının tadı şiirseverler için bir başkadır. Bu yıl Buruciye'de kimler var?

Sivas'ta şiir gecesi

İlki 2006 yılında rahmetli Erdem Beyazıt'ın bizzat katılımıyla, üçüncüsü rahmetli Erdem Beyazıt anısına düzenlenen Buruciye Şiir Akşamları 5 Aralık 2010 tarihinde rahmetli Cahit Zarifoğlu anısına düzenlenecek.

Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesince düzenlenen Buruciye Şiir Akşamlarına yine birbirinden değerli şairler katılacak.

5 Aralık 2010 Pazar günü saat 18.30’da yapılacak geceye katılacaklar arasında Recep Garip, Nurettin Durman, Sadettin Kaplan, Muhammed Nur Doğan, Sıtkı Caney, Azerbaycandan Hayat Şemi, M. Atilla Maraş, Mustafa Özçelik, Sivas'tan Alim Yıldız, İbrahim Yasak, Bilal Tırnakçı, İdris Ekinci, Orhan Karahan, Hüseyin Akkaya gibi şairler yer alıyor.

"Şiir ve Medeniyet"

5 Aralık Pazar günü saat 14’te ise "şiir ve medeniyet" konulu bir panel düzenlenecek.

Panele konuşmacı olarak Nurettin Durman, Recep Garip ve Alim Yıldız katılacak.

Panel sonrası şairler kitaplarını imzalayacaklar.

Katılımcı şairlerin şiirleri ile Dil ve Edebiyat Derneği Sivas şubesince düzenlenen yazarlık okuluna katılan genç kalemlerin şiirlerinin de bulunduğu antoloji, programı izlemeye gelenlere hediye edilecek.

Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesince organize edilen program, Sivas Ticaret Sanayi Odası konferans salonunda yapılacak.

Pazar günü yapılacak geceye Kültür Bakanlığı ve birçok kuruluş da destek veriyor.

Pınar Ulaş haber verdi

22075

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2010, 20:40
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
emin doğan
emin doğan - 10 yıl Önce

daha önceki yıllarda belediye destek veriyordu, bu yıl DED tek başına başardı emeği geçen herkesi tebrik ederiz.

kemalettin bal
kemalettin bal - 10 yıl Önce

bu gecede neden hüseyn kaya yok. mustafa karasoy yok. uzaktaki şairlere kadir şianslık gösteren arkadaşlarımız. yanımızdaki akan ırmağın sesini duymuyor mu? kızılırmağın kadari gibi. fırata dicleye tunaya methiyeler dizen bizler onun bulanık hüznünü görmeyiz...

şiir hep garipti... şatafatın ışığı gözlerimiz kör ettiğinde şair de garip artık...

sitemim dostlara...

cemil rende
cemil rende - 10 yıl Önce

Kemalettin hocam, geçmişte vardı bu söylediğin isimler sanıyorum. Mevzuyu biraz geriye doğru incelerseniz düzeltme ihticayı hissedebilirsiniz.

ozgul
ozgul - 10 yıl Önce

buruciye şiir akşamları paralımı oluyor ya da oluyorsa kaç lira ben gitmeyi çok istedim ama nasip olmadı

yakub toprak
yakub toprak - 10 yıl Önce

2007 yılında yapılan buruciye şiir akşamı çok güzel olmuştu. erdem beyazıt katılmıştı. ama daha sonraki yıllr giderek verilen önem azaldı. ve nihayetinde böyle bir gece ortaya çıktı halbuki sivas'ı seven çok insan vardı. ve bu insanların hiç biri bu geceye çağrılmadı. büyük şairlerden bir çoğu katılabilirdi bu geceye. ama bazı klasik hale gelen isimlerle sınırlı kaldı.
hatta sivas'ta çıkan Aşkar dergisi dahi neredeyse görmezden geliniyor. hüseyin kaya ve hüseyin karacalar görmezden geliniyor

Kadir Yıldız
Kadir Yıldız - 10 yıl Önce

Buruciye Şiir Akşamları'nı başladığından beridir hep güzelliğiyle şiir tadıyla devam ediyor, hem Fırat'ın hem dicle'nin hem de Kızılırmak'ın gönüllere ferahlık veren tadıyla... Yorumlarda okuduğumuz isimler geçen yıllarda şiir okudular. Bir de onlara soralım mı, neden şiir okumadığı gecelerin dışında salona gelmezler. Bence bu tartışmlara girmemek lazım.
Kendi beğendiğimiz şair gelmezse gece "sivas'a yakışmıyor", bu söz bunu söyleyenlere veya söyletenlere yakışmıyor.

hasan Şahin
hasan Şahin - 10 yıl Önce

Yakup bey ne şiirle nede buruciye şiir akşamları ile alakalı olmadığını yazdığı yorumla ortaya koymuş. Sözünü ettiği isimler yıllarca çıkardıkları dergide şiir yayınlamayarak şiire mesafe koymuş adamlar ve kendilerinin davet edilmediği programlara katılmayan hatta... Diğer taraftan aşkar dergisinin bütün mensupları ve yazarları programa omuz vermiş ve sonuna kadar programda olmuşlardır. lütfen destek olmayı kendimize yediremiyorsak sadece insaflı olalım...

yakup toprak
yakup toprak - 10 yıl Önce

sühan'ı kasteden arkadaşlara bildirmek isterim ki hüseyin kaya nam abimiz şiir yayınlamayı kesmiş ama şiirden uzak olmamıştır. hüseyin karacalar ayrıdır. aşkar ekibi'nin tamamını tanırım omuz vermek değil onlarınki evsahipliği hem de mecburi onlar kibarlık yapıp söylemiyor ama ben söyleyeyim sayın hasan şahin'e.

banner19

banner13

banner26