Sezai Karakoç'tan ödül üzerine mesaj

Üstad Sezai Karakoç, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın kendisine verdiği ödülün akabinde bir mesaj yayınladı..

Sezai Karakoç'tan ödül üzerine mesaj

 

 

Geçtiğimiz gün yayınlanan “Ödül değil mesele, eserlerini çevirtmeli!” başlıklı haberimizde, Bakü’de toplanan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı tarafından Sezai Karakoç’a “Tarih, Kültür, Edebiyat ve Güzel Sanatlar Büyük Ödülü” verildiğini duyurmuştuk. Fakat bizce asıl meselenin, kendisinin eserlerinin başka lisanlara da çevirtilerek dünya Müslümanlarının istifadesine sunulması olduğunu söylemiştik.1993 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) Toplantısı konulu anma

Üstad Sezai Karakoç da ödülü verenlere bir mesaj yolladı. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de ümmetin içinden büyük şairler, düşünürler, bilgeler çıkacağından kuşku duymadığını, bu alanlarda yapılacak çalışmaların ülkemize ve insanlığa büyük katkılar yapacağından kuşku duymadığını belirtti. Önemine binaen Üstad’ın Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’na gönderdiği mesajı okurlarımıza iletiyoruz.

İstanbul, 11 Ekim 2012

Sayın:

Ekonomik İşbirliği Teşkilâtı (EİT)

12. Zirve Toplantısı Başkanlığı'na

BAKÜ

Ortak coğrafya, ortak tarih, ortak kültür ve medeniyete sahip on müslüman ülkenin oluşturduğu Teşkilâtınız, benim gözümde, içinde bulunduğumuz yüzyılın ülkelerarası kuruluşlarının en önemlilerinden biri olarak önümüzde durmaktadır.

Kuruluş’un, tüm Müslüman ülkelerin muhtaç oldukları Büyük İslâm Birliği’nin ortaya çıkmasında başlıca temel taşlarından biri olacağı umudunu taşıyorum.

Bu sebeple, O’nun, yakın gelecekte, önümüzü aydınlatan, Asya’nın Yükselen Güneşi olması için, tarihî - sosyolojik her boyutta büyümesini ve gelişmesini can u gönülden temenni ediyorum.

Şahsım için lütufta bulunduğunuz Edebiyat Ödülü’nden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de Bölgenin ve tüm İslâm Ülkelerinin dünya çapında büyük şairler, düşünürler, bilginler ve bilgeler çıkaracağından, bu alanlarda yapılacak faaliyetlerin ülkelerimize büyük katkılar yapacağından ve tüm İnsanlığa unutulmaz eserler kazandıracağından kuşku duymuyorum.

Zirve Toplantınızın başarılı geçmesini, Teşkilâtın büyük ilerlemeler kaydetmesini, ve bu yolda gayret sarfeden Ülke Liderlerine, Teşkilât yetkili ve görevlilerine, Zirve’ye katkıda bulunan tüm ülke yetkili ve görevlilerine ve tüm İSLÂM MİLLETİ mensubu kardeşlerime, selâmlarımı, sevgilerimi ve saygılarımı gönderirken, sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum.

 

A. Sezai KARAKOÇ

 

Şakir Kurtulmuş haber verdi

Yayın Tarihi: 18 Ekim 2012 Perşembe 17:05 Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2012, 18:08
YORUM EKLE

banner19

banner36