Sevdiğimiz radyocular televizyonda artık!

Biz de geç vakitler tatlı uykumuzdan feragat ettirecek kıymettar radyo programlarımız nereye gitti diye merak ediyorduk.

Sevdiğimiz radyocular televizyonda artık!

 

Meğer onlar büyümüşler de TV programı olmuşlar. Seslerine yıllardır aşina olduğumuz kelime erbabı radyocular olmasaydı TV kanalları kime program yaptıracaktı, sorulması elzem sorulardan şüphesiz. Zira izlenmeye değer nitelikli yayınların birçoğunun yükü uzunca bir süredir “eski radyocuların” omzunda. Bununla doğru orantılı bir sorun zuhur ediyor elbette hemencecik, artık radyolar eski tadı vermiyor maalesef. Kalkınca açılıp uykuya giderken kapattığımız radyomuza şimdilerde belli saatlerde kulak verir olduk (İleri teknolojinin zararı değil de nedir şimdi bu?)

Kitap gibi adamlarTV Net

Babil’i izlemek için Davut Göksu ve İsmail Halis ismi fazlasıyla kâfi... Her ikisi de test edip onaylanmış, helal sertifika almış kadim radyocularımızdan. Babil yazın sıcak günlerini soluduğumuz şu günlerde soğuk “hindiba şerbeti” gibi serinlik verdi dimağlarımıza. Yalan yok özlemişiz fütursuzca, hakkaniyetten yana söylemleri ve şecaat gerektiren manidar çıkışları. Ve şiirin, edebiyatın, kitapların, dergilerin harmanlandığı kültürümüze dair   dostane sohbetleri. Fonda akan fotoğraflar bizleri heyecanlandırıyor, kanımız daha sıcak ve daha hızlı deveran ediyor sanki. Fragmanları etkileyici, müzikleri ilgi çekici amma ve lakin daha az siyaset daha çok edebiyat ve en çok da kendi seslerinden alışık olduğumuz gibi şiir ve hikâyeler dinlemek istiyoruz (malum atasözü, istemeyle alakalı, bilirsiniz)

Manifestoya teğet geçtik!

Madem “başka bir dünya mümkün” o vakit “aklımızı yoralım” yüreğimiz yettiği kadar da “medyanın kalabalıklarından” sıyrılıp kendi gündemimizi bizzat kendimiz oluşturalım. Evet dokunduralım biraz acıtmadan lakin nasıl olsa onların “renksiz kalemleri”, “buhar” olup uçmaya mahkum. Öyleyse biz gündemin peşine takılan değil, gündemi ardından sürükleyen olalım Babil vesilesiyle.

Maruzatımız var!

Öncelikle Babil’in masasına gelen bilumum dergi ve kitapları bizlere sunmayacak veya tanıtmayacaksanız niçin koyuyorsunuz oraya da izleyiciyi çatlatıyorsunuz. Hayır boynum ağrıdı onları görmeye uğraşırken lakin kifayet etmedi. Ya getirmeyin ya da hepsini bizimle paylaşın bir zahmet! Ayrıca başlayalı altı program olmasına rağmen henüz Babil’in mümtaz yönetmeninden, seçkin rejiden, kabiliyetli ses ve ışık elemanlarından ve dahi marifetli kameramanlarından pek tabi vakıf olamadığımız diğer emektarlarından bihaberiz nedense!

Her şeye rağmen evinde TV’si  olmayan bir “dinleyici” ye izlettirebiliyorsanız Babil iyi programdır ve izlenir vesselam. Adres bizim için tanıdık zira bizler “Babil” sokağından daha evvel de geçmiştik. Bilmeyenler için;

Adres: TV Net  mahallesi

            Babil sokağı

            No: Cuma/ 22:15

 

F.Kebire Gündüz Karaaslan   bizimkileri dinlemekten vazgeçmeyecek!

 

   

 

 

 

 

!

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2011, 15:44
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13