Selahattin Yusuf kampüslerde

Kanal 24'te yeni bir program başlıyor. Selahattin Yusuf, kampüs kampüs gezecek.

Selahattin Yusuf kampüslerde

“Konuklar her zaman, Sadık Battal zaman zaman"   sloganıyla gıcırdayan bir köprü burası. Aslında  gazete  yazısındaki tabir doğru : Bizi var eden değerlerimizle birlikte gıcırdayan Tahta Köprü'den geçiriyor Sadık amca.  

Biraz araştırınca anladım ki Hakan Albayrak’tan Lale Müldür’e ,Hüsrev Hatemi’den Tolgay Ziyal’e, bir çok konuk ağırlanmış Tahta Köprü’de…

Sadık Battal
Sadık Battal

Ben zaman zaman görüp aldırış etmeden zaplardım. Meğer, Sadık Battal o adammış .  Röportajlarını, sinema konusundaki fikirlerini takip ettiğim  adama: “konuşamıyor kim bu” deyip geçtim . Tüh bana !

Her şey dün akşama kadar böyle devam etti . Dün akşam erken gelen uykuyu gözlerimden savmak için  Ülke Tv’ye uğradım. “Ahaaa   Selahattin Yusuf”  tam karşımda, saçı başı birbirine karışmış  ,garip hallerde .

Deli yönetmenlere benziyordu . 
 

Yeni Şafak’a  gelişini “sarı derviş” (Gökhan Özcan) ile tanışmasını, gazetede yazmaya başlamasını , Hakan Albayrak’la telefonda ilk görüşmesini , loş odada kaloriferin üstünde  oturan adamla (Sadık Battal) tanışmasını vs. bir çok  anısını anlattı . Kısacası ; Sirenleri Taşa Tutup / Elizabeth’e Soru Soran Adam ,  üniversite son sınıf öğrencisinden  Selahatttin Yusuf nasıl olunur* anlattı … 

Bizi ilgilendiren kısma gelince  ; iki hafta sonra Kanal 24’de  Söz Kampüsten İçeri diye bir program başlayacak ve   bir bölümü de Bosna’da yapılacak/mış. Ayrıntılar tam net olmasa da,  herkesin konuştuğu değil ,konuşulması gereken şeylerle  kampüs kampüs gezeceğe* benziyor  Selahattin ağabeyimiz. Merakla bekliyoruz. 
 

Selahattin Yusuf
Selahattin Yusuf

Programın sonunda şiirlerinden birini okudu Selahattin Yusuf .Umudun Göğe Yükselişi .  
 

“İyiyim, bir şeyim yok

Sade bir hayatım var şimdi

Camiden terapiste – terapistten camiye

Doktor beni gözlerimin de olduğuna

inandırmaya başladı"

…. 

Bu yıl Antep Üniversitesi’nin şölenindeki performansını övgülerle dinlediğim Sadık Battal’ın programını geç de olsa  fark etmiş olmanın sevinciyle  müjdeyi veriyorum.

 Fatma Nur Ünal garip bir şekilde haber verdi                         
 

Yıldızlar

*Abiler ablalar istemiyoruz, koruyucular istemiyoruz .Yaşamın teyemmümünü değil, kendisini istiyoruz, dese de; Selahattin "abi" olmuş anladık . 

*Tarık Tufan’ın, bizim  izleyicilerimizin yasak yüzünden giremediği yerlerde ne işimiz var deyip postayı  koyduğu yerler=kampüsler.

Yayın Tarihi: 27 Ekim 2009 Salı 16:50 Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 21:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hümeyra Demir
Hümeyra Demir - 13 yıl Önce

"Bizim izleyicilerimizin yasak yüzünden giremediği yerlerde ne işimiz var "
Tarık abi zülfü yare dokunmuş,iyi demiş,hoş demiş.Güzel adam vesselam...

Neo muhafazakar
Neo muhafazakar - 13 yıl Önce

"Bizim izleyicilerimizin yasak yüzünden giremediği yerlerde ne işimiz var "

Ötekini anlama çabası olmasın sakın Selahattin Yusuf'un yapmaya çalıştığı şey.Veya iletişim?Ötekinin yaptığını biz de yapar,ötekinin yapmadığını biz de yapmazsak ne farkımız kalır onlardan? Düşünmek lazım...

Yavuz Selim Güneş
Yavuz Selim Güneş - 13 yıl Önce

Programın Salı Günkü ilk Konuğu Kolera olacak...

suspus
suspus - 13 yıl Önce

son anda ekranda görüp seyrettiği bir program olmuştu. ve çok severek izledim her ikisinide...

EMİNE ARSLAN
EMİNE ARSLAN - 13 yıl Önce

ulaşmak istediğin hedefte merdivenlerini harika şekilde çıkıyor ve sana olan destek ve hayranlığı kazanıyorsun başarıların daim olsun. selahattn abi....

banner19

banner36