Şehir Konferansları devam ediyor

Eğitimci şair, yazar Mustafa Özçelik; Niğde Belediyesi Şehir Konferansları kapsamında 26 Aralık Cumartesi günü Niğde'de olacak...

Şehir Konferansları devam ediyor
Mustafa Özçelik
Mustafa Özçelik

Mustafa Özçelik, İstiklal Marşı yazarı Mehmet Âkif Ersoy'un vefatının 73. yıldönümünde "Mehmet Âkif'i Anlamak" konulu konferansla Niğde'lilere Mehmet Âkif’i anlatacak.

Mehmet Akif üzerine çalışmaları ve kitaplarıyla tanınan Mustafa Özçelik, 26 Aralık 2009 Cumartesi günü saat 19.30'da Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Derbent Konferans Salonu'nda sevenlerine hitap edecek.

Son zamanlarda kültürel etkinlikleriyle dikkat çeken Niğde Belediyesi'nin her ay düzenlediği "Şehir Konferansları" kapsamında Niğde'ye gelecek olan ve İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’a bugüne kadar bakılmayan bir pencereden anlatacak olan Mustafa Özçelik, Mehmet Âkif üzerine çalışmalarıyla tanınıyor.

Özçelik'in Mehmet Âkif üzerine çeşitli kitapları bulunuyor. Son olarak "Gençler İçin Mehmet Âkif ve Safahat" ve "Mehmet Âkif Ersoy Kronolojik Hayat Hikayesi" adlı kitabı çıktı... Kitapçı raflarında yerini aldı.

9940

Mustafa Özçelik ve konferans konusu Mehmet Âkif'i önemsiyor ve önemle duyuyoruz...

 

H. İbrahim Tongur, haber verdi.

Yayın Tarihi: 26 Aralık 2009 Cumartesi 09:47 Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2009, 09:25
banner25
YORUM EKLE

banner26