Şairler Gazze İçin Haykıracaklar

Gazze katliamına karşı toplumun her kesiminden yükselen tepkilere şairler de şiirleriyle katılıyorlar.

Şairler Gazze İçin Haykıracaklar

Şairler Gazze İçin Haykıracaklar

Gazze katliamına karşı toplumun her kesiminden yükselen tepkilere şairler de şiirleriyle katılıyorlar. Halen sürdürülen insanlık suçuna karşı çıkan şairler Yenidünya Dergisi tarafından düzenlenen 'Gazze İçin Şiir Akşamı'nda şiirlerini okuyarak katliama hayır diyecekler.

Programa Nurettin Durman, Ahmet Mercan, Bestami Yazgan, Ferman Karaçam, Olcay Yazıcı, Abdulbaki Kömür, Şeref Akbaba ve birçok usta şair katılarak Filistin için yazdıkları şiirleri okuyacak. Şiir akşamında ayrıca Filistinli şairlerin şiirleri de okunarak sanatçılar tarafından Filistin marşları seslendirilecek.


Şiir ve İntifada
Programla ilgili açıklama yapan Yenidünya Dergisi Yayın Yönetmeni Mahmut Bıyıklı "Hepimiz imtihan ediliyoruz. Bu alçak saldırıya karşı bulunduğumuz her yerde Gazze adına bir şeyler yapmalıyız. Kitlesel eylemlerin yanında kültürel anlamda da eylemler yaparak tepkimizi dile getirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu vesileyle biz de katliamlara olan öfkemizi ve acımızı şiirin diliyle yansıtmak için bu etkinliği düzenleyeceğiz" diye konuştu.


8 Ocak Perşembe akşamı 19.30"da başlayacak program Edirnekapı Mihrimah Kültür Merkezi"nde gerçekleşecek. Katılımın serbest olduğu Şiir akşamıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler 05053863948 no"lu telefonu arayabilirler…

Elif BİLGE CEYLAN yazdı

Şiir gecesi yapıldı. Gecenin değerlendirmesi için buyrun:

http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=468

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 10:05
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Algın
Hatice Algın - 12 yıl Önce

üzülüyorum, hep iştirak etmek istediğim programlar akşam geç vakitte ve avrupa yakasında düzenleniyor. haftasonlarının ve gündüzlerin ömrü mü tükendi ki! bari televizyondan izlesek...
Katılanlar bizi aydınlatır inşallah.

Sinan ÖNGEL
Sinan ÖNGEL - 11 yıl Önce

yine siz istanbul'dasınız, biz Ankara'dakiler ne yapcaz!...

banner19

banner13

banner26