banner17

Sabuni konferansını kaçırma!

Darül hikme'de yine önemli bir misafir var. Muhammed Ali es-Sabuni hoca, konferans için İstanbul'da!

Sabuni konferansını kaçırma!

İlimlerimiz unutulmuş değil!

Alimlerimiz birer birer asılırken sesimizi çıkaramadık. Bu vahşi katliamlar sebebiyle de sömürgeleştirilmemekten ötürü sahip olduğumuz siyasi bilincimizi ilmi bir paye ile birleştiremedik. Biliyoruz ki, ilmi gelişmişliğimizin namevcudiyeti birileri tarafından planlanan bir şeydi. Bugün zihni batı masallarıyla uyuşturulmamış insanlarımızın siyasi görüşleri hakikaten önemsenmesi gereken bir ufku içeriyor. Ancak, yine de sekülerleştirilmemiş ilimlerin tedrisinde oluşturulmuş olan eksiklik, bilincimizi arttırmamızı önlüyor.  

    Dar’ul Hikme Sabuni

Bugün, ilimlerimizin ihyasına yönelik çalışmalar yapan bir kurum var. İsmi Dar’ül Hikme. Dar’ül Hikme, geçtiğimiz günlerde Muhammed Avvame hoca gibi bir Alim’i ülkemize getirerek bizleri hocanın sohbetiyle şerefyab etmişti. Şimdi ise bir başka önemli program var masada.  

   Kıymetli bir Alim 

Allah Teala nasib ederse 20 Şubat Cumartesi günü, saat 13:00’da Muhammed Ali es-Sabuni hoca, Dar’ül Hikme’nin genel merkezine gelerek ilim taliblerini müşerref kılacak. Hocanın en bilinen eserleri şöyle: Safvetü't-Tefâsîr, Min Kunûzi's-Sünne, Ravâ'i'u'l-Beyân fî Tefsîri Âyâti'l-Ahkâm. Zekai Şen hocanın  dahi odasında Safvetü’t-Tefasir’i bulundurduğu ve zaman zaman okuduğu tarafımızca bilinen bir husus. Yani demek istiyorum ki, Muhammed Ali es-Sabuni hoca gerek tefsir çalışmalarıyla gerekse hadis sahasındaki eserleriyle birçok Müslümanı irşad ediyor.  

 Ufak bir rica 11992

Sizden ricam şu: Eğer daha önemli bir işiniz yoksa bu konferansa muhakkak katılın. Katılamıyorsanız, en azından hocamıza muhabbet beslemek ve hakkında hayırlı dualar etmek yapabileceğiniz önemli işlerden olacaktır. Tıpkı hadis-i şerifte belirtildiği gibi: kişi sevdiğiyle beraberdir. İlkokulda, ortaokulda, lisede ilimle alakamızı kesmiş olabilirler, biz yine de Alimleri sevelim ve ümitvar olalım. Allah dostlarını, alimleri sevmek, gözümüze kolay gözükse dahi, sevaben yüksek dereceli bir şey.  
 

Dar’ul Hikme’nin genel merkezinin adresi: Ali Kuşçu Mahallesi, Daruşşafaka Caddesi, Başmüezzin Sokak, No:2, Kat:1, Fatih, İstanbul. 
 

Melih Koşucu bir alimi haber verdi, davet etti

Konferansa Davet Sabuni Hoca.jpg

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2010, 11:12
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
AZC
AZC - 9 yıl Önce

Konferansı dinledim ve mest oldum. Çok mütevazi bir o kadar müessir bir alimin ruha neşe veren sesi ve espirileri Kur'an dan konuşanla, -din adına-
karnından konuşan ilim adamı (?) nı ayırd etmemde çok faideli oldu. Rabbim hocamıza sağlıklı uzun ömürler ihsan etsin. (amin)

banner19

banner13

banner20