PTT Kargodan kitap okuruna indirim!

Sevdiklerini kitapla sevindirmek isteyenler için güzel haber PTT’den geldi.

PTT Kargodan kitap okuruna indirim!

 


Malumdur ki İstanbul güzellikler başkenti olduğu gibi ülkemizin yayınevlerinin büyük çoğunluğunu içinde barındırmasıyla bir kitap şehri olarak değerlendirilebilir. Yayınevlerine direkt ulaşım ve kitap fuarları gibi güzellikler sayesinde kitaplara ucuz yollu ulaşmak İstanbul’da daha kolaydır.

Kredi kartın yoksa, internetten alışveriş yapamıyorsan…

Aynı kitaba İstanbul’da biçilen fiyat ne yazık ki şehir değiştikçe değer değişimi yaşar. Bu sebeptendir kitap hastaları çıkan kitap şehirlerine ulaşmadan İstanbul’daki eşten dosttan himmet isterler. Kitap alınır, kargoya veya postaya verilir. Posta biraz risklidir. Bu yüzden kargoya başvurulur. Kargoya ödenen fazladan üç beş kuruş pek göze batmaz. Çünkü kitap âşıkları için kitaba verilen para ekmeğe verilen paradan farksızdır. Zaten kitap kendi şehrine gelene kadar ödenen ücretin üstüne çıkması muhtemeldir.PTT

Tabi bu noktada internetten kitap almak da seçenekler arasında yerini alıyor. Ancak her kitaba internetten ulaşmak her zaman mümkün olmadığı gibi kredi kartı kullanımından kaçınanlar da çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyorlar.

Bir kitaptan sonrası yüzde elli indirimli

Tüm bunlardan haberdarmış gibi 2008 yılı itibariyle kargo hizmeti veren PTT, 01/03/2012 itibariyle bir güzellik yaptı. 1 Mart itibariyle gönderilecek tek kitap için talep edilen ücret 2,5 TL. Kitap sayısı daha fazla ise %50 indirim söz konusu.

Ancak bu indirimden istifade etmek için gerçek bir kişi olmanız, sadece kitap gönderiminde bulunmanız ve kitapların ticarî mahiyetinin bulunmaması gerekiyor.

 

Hatice Gökdere haber verdi

Yayın Tarihi: 02 Mayıs 2012 Çarşamba 13:44 Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2012, 08:10
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26