Peygambere Hizmet Ödülü

Sitenin açılış amaçlarından en önemlisi sürekli Efendimiz'le (sav) alakalı densizlikler yapan batılı..

Peygambere Hizmet Ödülü

Peygambere Hizmet Ödülü

 

Sitenin açılış amaçlarından en önemlisi sürekli Efendimiz'le (sav) alakalı densizlikler yapan batılı düşünceye Peygamber Efendimizin (sav) tanıtılmasıydı.

 

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 19 Nisan 2007 akşamı, Türkiye'de pek sık rast gelemeyeceğimiz türden  bir olay gerçekleşti. Bir internet sitesi, başbakanın da katıldığı bir gala ile açılışını yaptı. Tasarımı ünlü afiş tasarımcımız Emrah YÜCEL tarafından yapılan ve Türkçe, İngilizce, Rusça dillerinde yayın yapacak olan bu sitenin adresi şöyleydi: www.sonpeygamber.info

 

Sitenin hazırlanmasında en büyük emek hiç kuşkusuz Meridyen Destek Derneği'ne aitti. Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Araştırmaları Merkezi, İslam Tarih Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi gibi kurumlardan ve ilahiyat fakültelerinden fikir alınmıştı.

 

Sitenin açılış amaçlarından en önemlisi sürekli Efendimizle (sav) alakalı densizlikler yapan batılı düşünceye, Peygamber Efendimizin (sav) tanıtılmasıydı. Kendi ülkemizde dahi ne kadar tanındığı muamma olan bir resulü, dünyaya en ince ayrıntısına kadar tanıtan bir site vardı karşımızda.

 

Site açıldığı günden itibaren talep patlaması yaşadı. Medyaya yansıyan haberlere göre ilk gün 65 bin kişi sayfayı ziyaret etti. Aşırı yüklenmelerden dolayı kilitlendiği zamanlar oldu. Bu ilginin bir kısmını merak mefhumuna verelim. Kalan kısmı sanal dünyada büyük bir eksikliğin giderilmesi ile alakalıydı. İnternette Hz. Muhammed ile alakalı bir çok site vardı ama böylesine doyurucu bir içerik ve tanıtım teknikleri ile yayın hayatına başlayan bir siteye rastlayamamıştık.

 

Sonpeygamber.info sitesi “kimdir, hayatı, peygamberliği, sosyal hayatı, sünnet ve hadis, sahabe, online hadis dersleri, kültür ve sanat”  gibi bölümlerden oluşuyor. Her bir bölüm de dolu dolu ve doyurucu bir içerik var. Sayfalarda gezinirken kendinizi içeriğe kaptırmamanız elde değil.

 

Sitenin çocuk bölümü ise tek kelime ile muhteşemce düşünülmüş ve hazırlanmış. Küçükken peygamber sevgisi almayan yüreklerin paslanacağını düşünerek hareket etmişler ve İnsanlığın Güneşi'ni yavrularımıza oyunlarla, filmlerle, animasyonlarla güzelce tanıtmışlar.

Sonpeygamber.info halis bir niyet, güzel bir fikir.

 

Site hakkında kısaca bilgi verdikten sonra söylemek istediğimiz şeyi yine siteden bir alıntıyla söyleyelim.

 

“Sonpeygamber.info, Hadis-Siret alanlarına hayatını adamış ve çalışmalarıyla bu alana hizmetlerde bulunmuş 'bir isme' vefa ve şükran duygularını dile getirmek üzere Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü'nü bu yıl da yine okuyucularının seçimleri doğrultusunda belirleyecek.

Geçtiğimiz yıl ilki verilen Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü Sonpeygamber.info okuyucularının büyük çoğunluğunun oyuyla Prof. Dr. Yaşar Kandemir'e verilmişti. Yaşar Kandemir'e ödülü, 8 Nisan akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen görkemli bir törenle sunulmuştu.

Bu yılki ödül sahibi yine sizlerin görüş ve teklifleri doğrultusunda belirlenen bir isme takdim edilecek."

Eğer hadis ve siret alanında yaptığı çalışmalar ile göz dolduran birilerini biliyorsak http://www.sonpeygamber.info/tr/tr/guncel-haber/adyinizi-siz-belirleyin.html bu linki kullanarak ödülün belirlenmesinde yardımcı olalım. 

 

Cesur Küçük, sevinerek haber verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 22:29
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26