'Patika' camiye saldırdı

Künyesinde "Kültür Sanat Edebiyat Dergisi" yazan Patika dergisi, en ucuzundan bir Kemalist Politika dergisi.

'Patika' camiye saldırdı

Patika Dergisi

Patika dergisi camiye saldırdı

Ne Camii kaldı ne de İmam, üstelik milleti birbirine düşürmek için Hıristiyanları kullanıyor bu provokatör, saygı yoksunu

Patika, kolaylıkla tahmin edileceği gibi merkezi ankara'da (Pakdil'e selam. Doğrudur; dizgi düzelti yanlışı yok: ankara) olan bir edebiyat dergisi. Dergi Kemalist dil politikasını benimsemede aşırıya kaçan süreli yayınlardan. Cumhuriyet Gazetesi ve Türk Dili Dergisi ile yarışacak bir öztürkçeci "mülâhaza" var dergide. Sadece dil politikası bakımından benzeşmiyor o yayınlarla, aynı zamanda İslam'a ve geleneğe yaklaşımları da aynı.

"Biri şu camileri durdursun!"

Almanya'da Faşistler Türkiye'de KemalistlerÜç ayda bir yayımlanan Patika'nın Ekim-Kasım-Aralık 2010 dönemini kapsayan 71. sayısında cami inşaatlarının sayısına yönelik bir itiraz yazısı var ki, okudukça laikçi histerinin nasıl korkunç boyutlara ulaşabileceği açıkça görülüyor. Yok abi, valla bu Laikus Kemalikuslar bizi ellerine geçirseler harbi bir kaşık suda boğarlar.

Aslında o laikçiler, biz Müslümanlara karşı böylesi bir söylem geliştirdiler. "Herkes kâinatı kendi penceresinden görür." diyor Bediüzzaman. Sanıyorlar ki onların bize karşı duyduğu hislerle doluyuz biz de onlara karşı.

kemalist İdeolojinin Uç Noktası: ErgenekonNâzım Hikmet'i Kemalistler süründürmüştü

Gelelim yazıya. Hasan Uysal adlı yazar "Benim Camim Sizin Okulu Döver" başlıklı yazısında Mardin'e yaptığı bir geziyi anlatacak sözde. Yazıda bir gezi yazısında olması gereken hiçbir unsur yok. Baştan başa kin ve nefret var. Cami üzerinden İslamiyet antipatisi sergilenen yazıda Özgür-Der afişi taşıyan başörtülü bir kardeşimizin resmi de kullanılmış!

Türk Solu: Hepsini Asacağız"Nâzım'ı yıllarca cezaevlerinde süründürdüler ayol" diyen Kemalistin, kimlerin Nâzım Hikmet'i cezaevlerinde süründürdüğünü anmaması gibi, Uysal yazısında Süryanilerin nasıl dışlandıklarını vs anlatıyor. Süryanileri dışlayan, M. Kemal'in evini bombalayıp suçu Rum vatandaşlarımızın üstüne atarak 5-6 Eylül olaylarını organize eden Kemalist sistem değil miydi? Hrant Dink'i vurduran, Maraş Katliamını, Sivas'ta Madımak Yangınını örgütleyen Kemalist çeteler değil mi? Bunlara karşı çıkıp da "Devrim kanunları uygulansın!" diyerek, "Cumhuriyetin kazanımları ateş altında!" diyerek kutsal devlet anlayışını öven ikiyüzlü Türk Solu değil mi?

Birçok Alevi köyüne cami yapan, bilinenin aksine Diyanet değil, Türk Silahlı Kuvvetleri'dir. Fakat tuzu kuru kurnaz yazar, sistemle hesaplaşmak yerine, sistemin bir mağduru olan imam efendiyi hedef alıyor: "İmam efendi tek müşterisi(?) olmayan camide tüm gün tek başına oturuyor, yiyor, içiyor, çamaşır yıkıyor..."

Süryanileri Mardin'den Ehl-i İslam mı sürdü?

Süryanilerin Mardin'den Avrupa kentlerine kaçmak zorunda kalması utanç verici bir durumdur! Bu durumun müsebbibi olarak cami cemaatini göstermekse daha da utanılası bir hedef saptırmadır.

İslam'a Karşıyım
(+)

Hele de Türkiye Cumhuriyeti devletini "dinci" göstermek, var mı bu kadar büyük bir hezeyan? Kulak verelim yazara: "Aziz ve yüce devletimiz, koruyamadığı Süryani vatandaşlarının ardından bu köye cami yaptırmış iyi mi? Tek bir ehl-i Müslim yok burada!" Hay "ehl-i Müslim" kadar cehalet taşı düşsün kafana diyeceğim, olmayacak. Ehl-i İslam denebilir ancak. Ehl-i Müslim ifadesindeki anlatım bozukluğu affedilebilecek türden değil. Hele de dünyanın en büyük aydınlarını yetiştirmiş Kemalist tayfaya mensup biri bunu yaparsa gerisini siz düşünün.

Bayat bir tartışma: Cami okula düşman mı?

Yazısını pekiştirmek amacıyla yazar okul, hastane, sağlık ocağı ve cami yapılarının sayıları hakkında istatistikî bilgiler de vermiş. Buna göre; Türkiye'de 66.876 okul, 1220 hastane, 6300 sağlık ocağı varmış. (Aklıma Cumhurbaşkanlığı makamını gasp eden Kenan Evren'in konuşmaları geliyor. Kemalistler Kenan Evren'e ikinci Atatürk demiyorlar mıydı bir zamanlar?) Cami sayısı ise, sıkı durmalıymışız, tam 78.948'miş! Vay anam vay! 343 kişiye bir cami, 61 bin kişiye bir hastane, 870 kişiye bir doktor düşüyormuş. Ayrıca 150 bin civarında öğretmen açığı varmış okullarda. Yazar hızını alamayıp, yukarıdaki yargılarına itiraz edeceklere en galiz hakaretlerden birini bakın nasıl savuruyor: "Ne var, ne olmuş? Avrupa'da da durum böyle... Niye bu durum sizi rahatsız ediyor, diyen dümbüklerle de karşılaştım..." Asıl dümbüklük şunu görmemektir: Bu ülkede açılan eğitim ve sağlık kuruluşlarının ezici çoğunluğunu bugün dindar kesimler açıyorlar. Ne haber?

Türkan Saylangillerin sık sık çiğnediği Kemalist teraneler peş peşe sıralanıyor yazıda: 14.403 tane cami yaptırma derneğine karşılık, ülkemizde(ülkemiz diyebiliyorlar hâlen) sadece 1 opera, 11 bale, 10 heykel, 18 resim, 18 sinema, 38 tiyatro derneği varmış. Cami derneklerin diğerlerini engellemek gibi bir fonksiyonu var da biz mi bilmiyoruz acaba?

Burası Türkiye
Yüzyıllardır Türkiye'de iki din bir arada. Kemalistler bundan rahatsız!

Hodri meydan!

Yazısını bir de meydan okumayla bitirmiyor mu yazar? Şu satırları okurken göbeğimi kaşıya kaşıya güldüm: "Eminim ki en okumuş imamınızı çıkarın, bırakın papazı, zangoçlardan (vay be, zangocu da biliyormuş sayın yazar) herhangi birini siz belirleyin; yarışsınlar. İslamiyet konusu dâhil, bizim imamları altı okka yapmazlarsa kendimi asarım! Ve bu cahilleri okulların, kurumların başına atıyorlar. Ülkeyi o yüzden de bok götürüyor..." İmamlık yapmış biri olarak söyleyeyim; bu kadar cahilce yazılmış berbat bir yazı görmedim uzun süredir. Gel seninle dinler tarihi hususunda kapışalım sayın Hasan Uysal, belki yenilir de asarsın kendini!

 

 

Ömer Faruk Kaptan hakikat söyledi

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2010, 22:13
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lockman
Lockman - 10 yıl Önce

Edebiyat dergisi bu muymus, kokunun edeb oldugundan bihaber olsalar gerek. Cok sukur boyle dingillere ragmen ayaktayiz.

selim gürsel
selim gürsel - 10 yıl Önce

şaşırmak ne kelime, ossaat laik libidonun histerisine tutulmuşları farkettik haberde. güzel ülkem faşist kırıntılarının elinde ah-u vah ile feryat figan ediyor. hemi de edebiyat gibi güzel bir alanın içinde zikir çekerek!...

...
... - 10 yıl Önce

60 70 80 90 çalkantıları takoz oldu bu ülke için. Elimde olsada sizleri unutmadan tarihi yenidem yazsam.

süeda
süeda - 10 yıl Önce

islamın yaşanmasına,yayılmasına sizler mi engel olacaksınız heyhatt. halinize şimdi herkes gülüyor :)

mehmet fatih
mehmet fatih - 10 yıl Önce

ben bir müezzinim, hodri meydan, istedikleri papazla hatta sözde(!) yazar da buna dahil istedikleri platformda tartışmaya hazırım evvelallah.

banner19

banner13

banner26