Oyunculuk dersi Yenilmez'de!

Yenilmez Sanat Merkezi bu yıl İstanbul'la birlikte Ankara'da da eğitime başlıyor.

Oyunculuk dersi Yenilmez'de!

“Sanatla başladı yurdumuzda yabancılaşma; yine sanatla atılacak yurt dışına.” Bu ifade Fethi Ağabe’yin bir ifadesi. Tanzimat, meşrutiyet, tek parti iktidarı ya da tüm bu süreçlerin Yenilmez Sanat Merkeziöncesinden başlayan yabancılaşma sanatla gerçekleşti ülkemizde. Komünizm gibi ideolojiler sanat üzerinden sempatizan ve taraftar topladı, yayıldı ülkemizde. Şimdi ise tekrar sanatla ayağa kalkmanın zamanı geldi.

Ahmet Yenilmez etkisi!

Yenilmez Sanat Merkezi işte bu minval üzere geçen yıl başlayan çalışmalarına bu yıl da devam ediyor. Yenilmez Sanat Merkezi’nin başında Ahmet Yenilmez var. Onun etkisini, tarzını, düşüncesini ve icraatlarını bu sanat merkezinde görmek mümkün. Aynı zamanda Yenilmez Sanat Merkezi’nin oyunculuk ve yazarlık atölyesinde Mustafa Miyasoğlu, Engin Yüksel, Uğur Uzunok, Ahmet Turan Alkan gibi isimlerin eğitimleri de söz konusu.

Yenilmez Sanat’ta neler var?

Tiyatrocu Ahmet Yenilmez’in genel sanat yönetmenliğini de yürüttüğü kursun asıl eğitim alanı tiyatro eğitimi olmakla birlikte sinema, dramaturg ve hikâye üzerine atölye çalışmaları da yapılmakta. Bu yıl bir de bu atölyelerin yanında çocuk kursu da açacak olan Yenilmez Cahit Zarifoğlu, Yürekdede ile PadişahSanat’ın repertuarına Cahit Zarifoğlu’nun Yürek Dede ile Padişah adlı eserinden uyarlanan bir oyun da eklenecek. Yenilmez’in oynadığı “Safahat-Mehmet Akif Dönüyor” isimli oyun da Anadolu turnesine devam ediyor. Dileriz ki en kısa zamanda Zarifoğlu’ndan uyarlanan oyun da sergilenmeye başlar.

İstanbul ve Ankara’da…

Geçtiğimiz yıl sadece İstanbul’da eğitim veren Yenilmez Sanat Merkezi bu sene Ankara’da da eğitim verecek. Kursa katılmak isteyenleri sonrasında bir de mülakat bekliyor. Mülakattan olumlu sonuç alanlarla Yenilmez Sanat Merkezi’nde eğitim 3 Kasım tarihinde başlıyor.

Ayrıntılı bilgi almak için İstanbul’da ikamet edenler 0212 532 22 60, Ankara’dakiler 0312 232 25 60 numaralı telefonları arayabilirler.

 

Besim Bal duyurdu 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2010, 16:31
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26