Ona 'Sen ölmedin mi?!' dediler!

Üsküdar'ın genç yazarları bayramda Hekimoğlu İsmail'i ziyaret etti.

Ona 'Sen ölmedin mi?!' dediler!

SEMİHA NUR BAHADIROĞLU:

Üsküdar Anadolu İHL Genç Yazarlar Ekibini temsilen edebiyat hocalarımızla Ömer Okçu Beyi (nam-ı meşhuru ile) Hekimoğlu İsmail'i ziyaretimizden bir kaç not düşmek istiyorum.

Hekimoğlu İsmailBayram ziyareti münasebetiyle evine konuk olduğumuz Hekimoğlu İsmail, hastalığına rağmen bizden tavsiyelerini esirgemeyip evine kabul etti. Tabii bu sohbetten evvel, değerli yazarımızı ziyaret edip kendisi ile konuşacak olmamız bizlere ziyadesiyle heyecan vermiş olup bu heyecanla hem hayat hikayesini hem de kitaplarını neredeyse ezberleme derecesine gelmiştik. Bu donanımla gittikten sonra Hekimoğlu İsmail'in bizlere olan tavsiyeleriyle hemhal olup sohbetin bitişinde önümüzde bir çok ufuklar açıldığı hissiyle çıkıyorduk.

Önemle üzerinde durduğu lisan öğrenmenin faydalarını ve lisan öğrenme tekniklerini de bizlerle paylaştı. Sohbetin bitiminde istemeye istemeye yola koyulurken bir daha gelmek isgtediğimizi söyleyerek ayrıldık. Yazarımıza Allah'tan şifalar diliyoruz.

 

BETÜL ÇAKMAK:

Ölmeden değeri bilinen yazarlarımızdan biri Hekimoğlu İsmail. Tebliğ ederken çekdiği zorlukların sirayet ettiği simasıyla karşıladı bizi. Odaya ilk adım atmamla birlikte heyecan sardı bedenimi. Değerli yazarımızın anlattıklarından en çok ilgimi çeken arkadaşlarıma sorduğu; 'Şu anki konumundan ayrılırsan ne ile uğraşacaksın?' sorusu oldu. Gerçekten şu ana o kadar yoğunlaşmışız ki bir değişiklik olsa hayatımızda ne yaparız? Cevabın hiç olmaması için bir lisan bir zanaat öğrenmemiz gerektiğini söyledi. Bu sözleri beni düşündürdü.

 

Hekimoğlu İsmail, Minyeli AbdullahMERVE HAN:

Hekimoğlu İsmail'e gittik bayramın hemen ertesi gün. Sağlık problemleri olmasına rağmen Allah merhametini esirgemiyor belli ki sevgili kulundan. Neyse biz davası için ne yapmış oraya gelelim. Benim hayatım boyunca hatırlayacağım anlattığı en özel şeylerden biri şuydu ki 'Kendisi devlet tarafından Amerika ya gönderildiğinde okulda aşikar olarak namaz kılıyor. Amerikalı müdürün odasına gittiğinde kendisine istediği odayı seçip orada namazını kılabileceği söyleniyor. Davası adına çile çeken bir insana Allah lütfunu ihsan ediyor. Bize de ihsan eylesin ve davamız yolunda her birimizi birer mücahit, mücahide eylesin.

 

SÜMEYYE BALIKÇI:

Ziyaretimizde pek kıymetli yazarımız Hekimoğlu İsmail'den faydalı bir sohbet dinledik. Sohbetinde anlattığı bir olay beni fazlasıyla hüzünlendirmiştir. Yaşamış olduğu durumu sizlerle de paylaşmak isterim. Yazarımız İslam davasında mücadele ettiği için hapse atılmış ve çıktığında insanlardan takdir cümleleri gelmesi gerekirken 'sen ölmedin mi?, "seni niye bıraktılar?" gibi ifadelere maruz kalmış. Bunu duyunca "İşte islam davası için mücadele eden bir insan ve ona verilen değer!" diye düşünüyor insan.

 

Semihanur Bahadıroğlu derledi, haber verdi

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2009, 10:03
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
raşit
raşit - 9 yıl Önce

Hekimoğlu ismaille sohbet edip biraraya gelmek her insana nasip olmaz, kıymetini bilin. Keşke bende olsaydım

banner19