Ölümü Hatırlatan Site!

Nur Haktan Aydoğdu; Ölüm sitesinin yapımcısı. Kendisiyle söyleştik..

Ölümü Hatırlatan Site!

Ölümü Hatırlatan Site  

“Her Cuma mail kotasına bir ayet, bir hadis, bir güzel söz düşürmek isteyenler! Bu haber size!” 

Cumamektubu.com bir süredir yayında olan bir site. Sitenin amacı her Cuma gönderdiği bir ayet, bir hadis, bir söz ve dini hikayelerle hatırlatmak insanlara: İyiyi, doğruyu, güzeli dahası ayetleri hatırlatmak... Aynı zamanda site de çeşitli fotoğraf galerilerine de ulaşabiliyorsunuz.

Üye olmak da çok kolay siteye. Mail adresi olan herkes uzun uzadıya işlemlerle muhatap olmadan siteye üye olabiliyor.  

Saçma sapan ne ararsanız bulduğunuz sanal dünyada, böyle güzel işlerin yapıldığını duymak sevindirici. Biz de o halde kimmiş bu arkadaş, derdi neymiş kendisinden öğrenelim, dedik.  

Siteyi hazırlayan arkadaş Nur Haktan Aydoğdu. On parmağında on marifet bir arkadaş. Lalegül Fm'de radyo programcısı, Hilal Tv'de “Haydi Çocuklar” programının yapımcı ve sunucusu. Bir çok internet sitesinin mutfağında çalışıyor. Aynı zamanda da bir sunucu. Belediyelerin seslendirmelerini yapıyor. Ramazan günlerinde meddah gösterileri yapıyor. Geleneksel sahne sanatlarımızdan Karagöz tiplemesini canlandırıyor. Duyduğumuza göre yakında bir de çocuk şarkılarından oluşan bir albümü çıkacakmış... 

Nur Haktan Aydoğdu cumamektubu.com'da şöyle özetliyor haftalık azıkların nasıl ortaya çıktığını: “Bir Hasretti her şeyi başlatan. Daha evvelden bir dostumuzun attığı mektuplar, kendisi Mekke'de görevli olduğundan aksamaya başlamıştı. O kadar alışmıştık ki o mektuplara. Bir devamı gelmeliydi… Hasret beraberinde bu ameli getirdi ve bu günlere kadar devam etti 'Haftalık Azıklar'. Nice haftalarda bu azıklardan faydalanmak temennisi ile.” 

Her şey bir hasretle başlamış anlaşılan, aşkla devam etmesi temennisinde bulunuyoruz biz de. Ve sizleri on parmağında on marifet bir arkadaşla başbaşa bırakıyoruz... 

Besim Bal: Nasıl başladı cuma mesajları? 

Nur Haktan Aydoğdu: Unutuyoruz... Bizim için ciddi bir problem unutmak. Haklarımızı unutuyoruz, dostlarımızı, düşmanlarımızı, bize olan emirleri, yasakları... Tüm bu unutulmuşlukların içinde "hatırlatıcı" olmayı yeğledik. Gençler için "nasihat veren çekilmez bir amca" olmadık. Hikâyelerle, ünlemlerle gündemimize güzel, takip edilmeğe değer konular soktuk. Ayet, hadis ve güzel sözlerle de pekiştirmiş olduk. 

Peki nasıl tepkiler alıyorsun, olumsuz tepkiler veren var mı mesela? 

Var. Ölümü hatırlatınca "lütfen listeden silin" diye e-postalar geliyor. Bazıları ölümle tehdit ettiğimizi filan söylüyorlar. Ne alakası varsa! Biz de okumak istemeyene yollamıyoruz. Geçen yıl binlerce üyemizin üyeliğini iptal ettik. Bizden Cuma mesajı isteyenler bir kez daha üye olsun istedik. Bazıları da "hakîkaten bu hafta içinde bulunduğum sıkıntılara çıkar yol gösterdiniz", "hâlet-i rûhiyeme çok uygun” vs. gibi e-postalar yolluyorlar.  

Peki cuma mesajları bana da gelsin diyen okuyucular ne  yapmalılar? 

Cumamektubu.com adresinden üye ol butonunu tıklayıp, kayıt yapmaları yeterli. Uzun uzadıya bilgilere gerek yok. İsim-kullanıcı adı ve e-posta yetiyor.  
 

Cuma mektubu.com olarak böyle devam mı edecek, yoksa yeni projeler var mı? 

Olacak, ümid ediyoruz. Bir alt yapı çalışması ile birlikte internet siteleri database yoluyla cuma mektuplarını otomatik olarak yayınlayabilecekler. Radyo ve televizyon spotlarıyla cuma günlerine özel oluşturacağımız çalışmalarla sadece internette değil, radyo ve televizyonlarda da gündemimizi paylaşmış olacağız. Tabi bu yayın organları çoğaltılabilir. Gazete-dergi, vb. de hedeflerimiz arasında... Şimdiye kadar başladığımız bir çalışmayı sekteye uğratmamaya özen gösterdik. O sebeple bir anda değil taşarak büyümeyi hedefliyoruz. 

Umarım istediğin gibi olur... O halde ve tüm hallerde bana bir ayet söyle. 

"Sen öğüt verip hatırlat; çünkü gerçekten öğütle hatırlama, müminlere yarar sağlar". 

Bir hadis? 

"Nerede olursan ol, Allah'tan kork. Yaptığın bir kötülüğün ardından hemen bir iyilik yap ki, onu temizlesin. İnsanlara karşı güzel ahlakla davran." 

Bir söz? 

"İsyanınız nefsinize, itaatiniz Rabb'inize olsun." 

(www.cumamektubu.com / www.nurhaktan.com)  

 

Besim Bal, hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2010, 15:39
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmed Sezai
Mehmed Sezai - 12 yıl Önce

Doğruyu söyleyeni 9, Ölümü hatırlatanı 18 köyden kovarlar. Allah yardımcın olsun.

Rumeysa
Rumeysa - 12 yıl Önce

Nur Haktan abimizin farklı çalışmalarda adını duymuştuk; ama "www.cumamektubu.com" un onun çalışması olduğundan geç haberdar olduk. Gerçekten başarılı işlere imza atıyor. Allah yolunu açık etsin..

lisedaş
lisedaş - 12 yıl Önce

lisede aynı lisedeydik. o zamanlardan belliydi böyle biri olacağı.. yolun açık olsun...

Sevinç
Sevinç - 12 yıl Önce

Mehmed Sezai kardeşimin tesbiti feci:)

Mehmet Safa
Mehmet Safa - 11 yıl Önce

Kardeşim Bayburtludur. Bugün Bayburt gecesinde sunucuydu. Sesine sağlık yeni albümün hayırlı olsun.

Aysel
Aysel - 11 yıl Önce

Agd'nin şiir gecesinde abimizi görmek nasip oldu tekrar. Uyumaya yüz tutmuş zihinlerimizi canlandırmasaydı program hakkında çok da olumlu konuşamazdım. Başarılarının devamını dilerim..

banner19

banner13

banner26