Olay Gazetesi Kitap Eki

Kitap Edebiyat'ın "ilk"olma vasfının yanı sıra, muhteviyatı bakımından taşıdığı anlam daha bir önemli.

Olay Gazetesi Kitap Eki

BURSA'DA BİR İLK: OLAY GAZETESİ KİTAP EKİ

 

 

Olay Medya, Türkiye'nin maddi olarak en büyük mahalli yayın grubudur. Bir zamanlar Cavit Çağlar'ın sahip olduğu bu yayın topluluğu, TMSF'nin el koymasından sonra da “büyük”lük vasfını korumaya devam ediyor. Daha doğrusu, nicel bir nitelik arz eden yönünü ileri atılımlar yaparak, nitelikçe de geliştirmeye başlıyor.

 

Bunlardan en önemlisi, Olay Gazetesi'yle birlikte ayda bir “Olay Kitap Edebiyat” ilavesini vermeye başlamış olmasıdır. İlk sayısı 12 Eylül 2008'de, ikincisi ise Ekim ayının ikinci haftası içinde çıkan Kitap Edebiyat, alanında Bursa'nın bir ilki konumunda.

 

Kitap Edebiyat'ın "ilk" olma vasfının yanı sıra, muhteviyatı bakımından taşıdığı anlam daha bir önemli. Çünkü, bu ilavede daha çok bizim medeniyetimizin fikir adamları, sanatkârları ve yazarları yazıp çiziyor.

 

Kimler onlar diyecek misiniz bilmem? Siz sormadan ben söyleyeyim:

Nihat Nasır'ın editörlüğünde yayınlanan Kitap Edebiyat'ın ilk iki sayısında yer alan isimleden bazılarını şöyle sıralayabilirim: Metin Önal Mengüşoğlu, Mehmet Ragıp Karcı, Dücane Cündioğlu, Cevat Akkanat, Mehmet Aycı, Suavi Kemal,  Mehmed Temelli, Mehmet Fatih Birgül, Kamil Büyüker, Hasan Basri Öcalan, Cafer Çiftçi, Vahap Dağkılıç, Zeki Dursun, Deniz Kurtyılmaz, Mustafa Efe, Gökhan Özcan, Bilal Kemikli, …

 

Başta Bursa'da yaşayanlar olmak üzere, memleketin sahici medeniyetine hizmet eden kalem erbabının çalışmalarına sahne olacak “Olay Kitap Edebiyat"a başarılar diliyoruz.

 

Cevat AKKANAT yazdı

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:28
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26