O Bilgi Evi'nin açılışındaydık!

O gün, açılacağını duyurduğumuz Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi'ndeydik. Peki neler yaşandı açılışta?

O Bilgi Evi'nin açılışındaydık!

24 Nisan tarihinde Üsküdar’da çok zarif bir bilgi evi hizmete girdi. Bu bilgi evine çocukların Zarif Amca’sının ismi verildi. Bilgi Evi’nin açılışına özel bastırılan Cahit Zarifoğlu’nun Katırarslan kitabıyla birlikte, kitabın ilk bölümlerinin seslendirilmiş olduğu binlerce CD de gelenlere hediye edildi.

Başkan Cahit Zarifoğlu ile komşuymuş

Açılışa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, konuşmasında, Cahit Zarifoğlu ile bizzat tanıştıklarını, zamanında komşu olduklarını ve oraya böyle bir ismin verilmiş olmasından ne kadar memnun olduklarını söyledi.

Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi

Açılışta Cahit Zarifoğlu’nun ailesinden de isimler vardı. Zarifoğlu’nun eşi Berat Zarifoğlu ile kızları ve oğlu büyük şaire ilgiden oldukça memnunlardı.Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi

Bu Bilgi Evi çok güzel

Konum olarak çok güzel bir yerde… Pırıl pırıl odalar, bilgisayarlar, kitaplar… Öğrenciler için her şey düşünülmüş. İnşallah, çocuklara Zarif Amcalarını yakından tanıma fırsatları da tanınır bu güzel mekânlarda… Bu konuda Cahit Zarifoğlu hayranı Üsküdar Bilgi Evleri müdürü Ali Çelik’in iyi işler yapacağından hiçbir şüphemiz yok!

Açılış ve bilgi evinden fotoğraflar için galeriyi ziyaret edin: Fotoğraflar: Ahmet Zarifoğlu, Sema Kuruahmet.

 

 

Yavuz Selim Güneş “Zarif Baba’nın ismi ne de güzel yakıştı buraya böyle” dedi

Yayın Tarihi: 15 Mayıs 2010 Cumartesi 22:37 Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 00:52
banner25
YORUM EKLE

banner26