Nuri Pakdil'in 'Bağlanma'sı Ne Zaman Çıkacak?

Usta yazar Nuri Pakdil, büyük gönül insanı Fethi Gemuhluoğlu'nu anlattığı kitabı "Bağlanma"yı Şubat 1979'da yayımlamıştı.

Nuri Pakdil'in 'Bağlanma'sı Ne Zaman Çıkacak?

NURİ PAKDİL'İN "BAĞLANMA"SI NE ZAMAN ÇIKACAK?

 

Usta yazar Nuri Pakdil, büyük gönül insanı Fethi Gemuhluoğlu'nu anlattığı kitabı Bağlanma'yı Şubat 1979'da yayımlamıştı. Bugünün gençleri daha doğmamıştı Bağlanma yayımlandığında, sizin anlayacağınız...

1997'de Pakdil'in uzun süren sükût bonus veren siteler döneminden sonra eski ve yeni kitaplarının baskıları peş peşe gelmeye başladı. Pakdil'in bütün kitaplarını öpüp başımıza koyuyoruz, eyvallah. Bütün kitaplarını okuyoruz, okumayanlara okutuyor, tanımayanlara tanıtıyoruz. Ne var ki, Pakdil külliyâtının en başucu kitaplarından birisi olan Bağlanma'nın yeni baskısının hâlâ yayımlanmaması bugünün gençleri için çok büyük bir eksiklik.

Usta yazar inşallah en kısa zamanda bu kitabı yayımlar da bizler de hem bir büyük ustanın dili kullanmadaki zerafetinin hem de bir gönül insanını tanımanın tadına varırız yeniden.

Ahmet Edip Başaran

Yayın Tarihi: 05 Ekim 2008 Pazar 19:59 Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2010, 10:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
cesur küçük
cesur küçük - 14 yıl Önce

Bağlanma -fotokopi olarak- Nuri Pakdil sevenleri tarafından bulunup okunuyor. Bulmak isteyen Cağaloğlu'nda Kubbealtı fotokopiye bir uğrasın derim.
Hatta muhakkak uğrayın ve alıp okuyun.Ahmet Edip az bile yazmış, o kadar önemli bir kitap "Bağlanma"..

banner19

banner36