Neden il il dolaşıyor bu gençler?

Genç Dergi editörü M. Lütfi Arslan Mavi Dünya radyo programındaydı. İşte o programdan bazı ayrıntılar..

Neden il il dolaşıyor bu gençler?

Geçtiğimiz haftalarda Moral FM’e İsmail Tongar’ın sunuculuğunu yaptığı ‘17-25 Gençlik Platformu’na Genç Gönüllüler konuk edilmişti. Programa katılan Mahmud Sami Erdem, Yavuz Selim Güneş, Yusuf Goncagül ve Gökhan Gökçek hem Genç Gönüllülerini hem de dertlerini anlatmışlardı.Moral FM

M. Lütfi Arslan Mavi Dünya’daydı!

Umutsuzluğa, yorgunluğa, hakkımızda konuşulanlara inat hayata mavi pencereden bakmak için Tuğba Akbey İnan’ın Pazartesi’den Perşembe’ye her gün saat 12:15’te sunduğu ‘Mavi Dünya’ adlı programa da geçtiğimiz günlerde Genç Dergi editörü Mehmet Lütfi Arslan konuk edildi.

Mehmet Lütfi Arslan

Onun derdi kıtaları aşıyor, tüm dünya gençlerinin derdine ortak oluyor

Dinleyicilerden birinin sorusuyla başladı program. 2 çocuğu olan bir velinin sorusuna Lütfi Arslan’ın cevabı şöyleydi: “Çocuğunuza güveneceksiniz, seveceksiniz, yanında olduğunuzu hissettireceksiniz. Sadıklarla, güzel kardeşlerle, güzel arkadaşlarla beraber olmasına önem gösterin. Okulda, dışarıda kimlerle olduğuna dikkat edin. Bu problemin %70’ini halleder Allah’ın izniyle.”

Arslan sözlerine şöyle devam etti: “Günümüzde okumak, seyretmekle yer değiştirdi. Kitap, dergi okumak yerine, film izliyorlar, müzik dinliyorlar. İnsan ne kadar çok okursa o kadar iyi. Cenab-ı Hakk yardım edecektir.”

Biz alış veriş için gidiyoruz; selam verip dua almak için…

15 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Ankara Gençlik Şöleni’nden de bahseden Lütfi Arslan, önümüzdeki hafta Bursa’da da bir gençlik şöleni düzenleyeceklerini ifade etti. “Bu şölenlere yurdumuzun dört bir yanından gençler gelecek. Allah’ın izniyle kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Şölenlerde ilk olarak derdimizi anlatıyoruz. İnsanlar bazen, ‘bunlar da abone toplamak için il il dolaşıyorlar’ diyor hakkımızda. Halbuki biz alış-veriş için gidiyoruz; selam verip, dua almak için…”

“Soru sormak çok önemli bir şey. Bir çocuk soru soruyorsa, adam olur” diyerek sözlerini sürdüren Lütfi Arslan, “Cevap çok da önemli değil, önemli olan doğru soruyu bulmak!” dedi.

Mehmet Lütfi Arslan ve diğer gençler

Gençlerin dertleri her yerde aynı

“Biz gençlerin peşini bırakmıyoruz. Onlar nerede biz oradayız inşallah. Gençlerin nabzını tutabilmek için onlarla birlikte oluyoruz” diyerek gençlere seslenen Arslan, “Anadolu gençlerinin derdi ile İstanbul gençlerinin derdinin arasında fark var mı” sorusuna da şöyle cevap verdi: “Bırakın Anadolu’yu, İstanbul’u, tüm dünya gençlerinin derdi aynı. Aynılaşmış dertler…”

“Söz nereden çıkarsa, muhatabının da gider orasını bulur.”

“Hayatta başkaları ne olacak diye hiç dertlenmedim. Hep varoluş amacımın peşindeydim. Derdim bu olunca Cenab-ı Hakk beni insanlarla karşılaştırıyor; nasıl konuşmam, yürümem, yemem, içmem gerektiğini gösteriyor.”

Hamza’nın, torunlarıyla kabrinde hatim indirmesini istiyor

Program sunucusu Tuğba Akbey “Son derdiniz nedir diye sorsak?” diyor programın sonunda: “Bir keresinde oğlum hakkında sormuşlardı. Adı Hamza. ‘Gün gelir, hafız torunlarıyla kabrimde hatim indirirler’ demiştim. Kabrimde hatim indirmesi için oğlumun da hafız olması lazım” diyerek sözlerine son veriyor M.Lütfi Arslan.

 

 

 

Feyza Öztürk aktardı

Yayın Tarihi: 13 Mayıs 2010 Perşembe 18:20 Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 23:16
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Çetinkaya
Mustafa Çetinkaya - 12 yıl Önce

Onun derdini gözlerinin içine bakarak hissedebilirsiniz. Rabbim onun derdinin güzelliği hürmetine bize de öyle dertler nasip etsin.

acz
acz - 12 yıl Önce

http://medya.moralhaber.net/medyaizle.php?haber_id=7600

banner26