Mustafa Özçelik'e Yunus Emre Ödülü

'Yunus Emre ile ilgili nitelikli araştırma kitaplarının sayısını artırmak' amacıyla Eskişehir Sanat Derneği tarafından her yıl verilen 'Yunus Emre Araştırma ödülü' bu yıl Şair-Yazar Mustafa Özçelik'e verildi.

Mustafa Özçelik'e Yunus Emre Ödülü

MUSTAFA ÖZÇELİK'E YUNUS EMRE ÖDÜLÜ

 

“Yunus Emre ile ilgili nitelikli bonus veren siteler araştırma kitaplarının sayısını artırmak” amacıyla Eskişehir Sanat Derneği tarafından her yıl verilen “Yunus Emre Araştırma ödülü” bu yıl Şair-Yazar Mustafa Özçelik'e verildi.

4. Eskişehir Yunus Emre Şiir Buluşması çerçevesinde düzenlenen ve üç gün süren etkinliklerin ilk gününde, Yunus Emre Şiir Yarışması ve Araştırma Ödülü plaket töreni yapıldı.

Buna göre, 4. Yunus Emre Şiir Yarışması'nda 1.lik ödülüne Caner Ocak layık görülürken;  Yunus Emre Şiir Ödülü Metin Altınok'a; Yunus Emre Araştırma Ödülü ise Mustafa Özçelik'in Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından yayımlanan “Bizim Yunus” isimli kitabına verildi.

Sanat Derneği Başkanı Şahabettin Tosuner yaptığı konuşmada, Yunus'u bir önder olarak gördüklerini, onu böyle bir bakışla günümüze taşımak istediklerini ve bu doğrultuda hazırlanan eserlere ödül verdiklerini belirtirken; ödüle hak kazanan Mustafa Özçelik de “Yunus her dem aramızda olan ve fikirleriyle bize yol gösteren bir gönül eridir. Yazarlık hayatım boyunca onun ışığını hep içimde hissettim.  Onun memleketinde yine onun bir hemşehrisi olarak böyle bir ödüle layık görülmem beni çok mutlu etmiştir.” dedi.

Mustafa Özçelik'i bu vesileyle tebrîk ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Cevat Akkanat yazdı

Yayın Tarihi: 25 Ekim 2008 Cumartesi 13:47 Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:23
YORUM EKLE

banner19

banner36