Mustafa İslamoğlu ile Sohbet İmkanı!

Bundan 15 yıl kadar önce Mustafa İslamoğlu'nun Fatih'in mütevazi evlerinden birinde besmele çekip fatiha demesiyle başlıyor herşey...

Mustafa İslamoğlu ile Sohbet İmkanı!

Mustafa İslamoğlu ile Sohbet İmkanı!

Hitâmuhu Misk uzun ve kutlu bir yolculuğun son noktası.

Bundan 15 yıl kadar önce Mustafa İslamoğlu'nun Fatih'in mütevazi evlerinden birinde besmele çekip fatiha demesiyle başlıyor herşey.Ta o günden bugüne, yani bu hitama besmele çekiyor. Kuran'ı anlamak, anlatmak ve yaşamak yolculuğunun ilk adımı atılıyor.Bir avuç insanla başlayan bu yolculuk, İstanbul Gösteri Merkezi'nde binlerce insanın katılımıyla son buldu. Binlerce insan... Binlerce dost... Binlerce Kuran aşığı... Binlerce hidayete eren yürek...

 

 

O hıçkırıkların yaşanılmış anlara düşen bir çığlık olduğunu hangi kulak işitemezdi? O gün İstanbul Gösteri Merkezi'nde bambaşka bir hava vardı.

15 yıl dile kolay. Fatih semtinde başlayan yolculuk daha sonra Akabe Vakfı'nda devam ediyor. Zaman geçtikçe imkanlar genişliyor. Rabbim kolaylıklar bahşediyor.

Bu terapiler yani Tefsir dersleri tefsirdersi.comdan daha fazla insana ulaşmaya başlıyor. Ve nihayet Hilal'imiz doğuyor. Hilal TV ile dünyanın her yanından nice yürekler bu sese kulak vermeye başlıyor. Elhamdulillah diyoruz... Elhamdulillah... Senin karşında eğilmemek ne mümkün Allah'ım? Ne mümkün? Elhamdulillah...


Hitamuhu Misk
, misk kokulu hitam. 525.dersin adı bu. Mustafa İslamoğlu'nun ömrünü vakfettiği Kuran'ın hitamı. Ancak 5 yıl kadar takip edebildiğim bu derslerin hıtam günü. Hem çok coşku doluydum, hem de üzüntü. İnsan Kuran'ın tadını bir kez alınca devamı gelsin istiyor. 29 Haziran 2008 günü yapılan son dersle bu tada hasret kaldık.

Şimdi yeni Kuran dostları ile ikinci besmeleyi çekmeye hazırlanmak istiyoruz. Hayat kitabımızı hayatına aksettirmek isteyen yeni yüreklerle birlikte... Yeni bir hitama besmele çekmek istiyoruz!

İslamoğlu hocamız, sevenleri ile tekrar buluşuyor...

Bundan sonra her ayın 2. pazar günü saat 11:00 de AKABE Kültür Eğitim merkezinde Hasbihal edecek!

İlk hasbihali 9 Kasım 2008 Pazar saat 11:00 de olacak.

Sevda Tosuncuk yazdı


İstanbul Gösteri Merkezi'nde elbette birçok program yapılmıştır. İnsanların ayakta izlediği, içerinin yetmeyip yağmurun altında da olsa dışarıdan seyre dalındığı nice programlar gelmiş geçmiş olabilir.

Fakat şu da bir gerçektir ki, Hıtamuhu Misk'in bambaşka bir atmosferi vardı. Orada bulunanlardan kimi bataklıktaydı.

Kimi günün koşuşturmacaları arasında kaybolmuştu. Kimi Rabbini bilmiyordu. Kimi gençliğinin esiri olmuştu. Tüm bu insanlar o gün orada biraradaydılar; tıpkı daha önce ki derslerde olduğu gibi. Vahyin güneşi hayatlarına doğmuş, vahiyle hayat bulmuşlardı. Orada akan gözyaşlarının yürekte iz bıraktığı bir gerçekti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:59
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26