Mürteci fanzin mi oluyor?

Yayına başladıkları günden beri farklı etkinliklerle kendinden söz ettiren Mürteci'ler yine iş başında..

Mürteci fanzin mi oluyor?

Mürteci Sözlük fanzin mi oluyor?

İnternetin hayatımızın bir parçası haline geldiği günümüzde sözlükler ayrı bir yer tutuyor. "Sanalda olan sanalda kalır" düşüncesinin aksine hareket eden Mürteci Sözlük farklı bir çalışmaya imza attı. Mürteci Sözlük: Herşey aslında rücu eder

Her şey aslına rücu eder sloganıyla yola çıkan Mürteci Sözlük ekibi aslında kelimelerin bir günahı olmadığını zihinlerimizde kelimelerden gayrı anlamlar yüklememizden ötürü korkarak yaşadığımızı bizlere gösterdiler.

Dergili sözlük olur mu?

Başlığa bakarak Mürteci Sözlüğün süreli bir dergiye dönüştüğünü pekâlâ düşünebilirsiniz. Ancak durum yine sıra dışı(mürtecilik böyle bir şey azizim). Söz uçar yazı kalır düsturunca internet hayatına adım attığı günden bugüne kadar başlıkları ve entryleri gözden geçiren sözlük ekibi bir hatıra dergisi oluşturmaya karar veriyor. Ondan sonraki süreç biraz yorucu olsa da sonunda ortaya çıkan eser benim gibi sözlük ortamını pek sevmeyen birine bile ‘bu dergi kitaplığımda olmalı’ dedirtecek cinsten.

Mürteci Sözlük Hatıra Dergisi
(+)

Okuduğumuz dergilerde yazının içeriğine göre ne hissettiğimiz bellidir. E-sözlük gibi farklı renklerin, farklı düşüncelerin buluştuğu bir ortamda sıradan bir düşünceye sıra dışı bakış açısıyla bakanların olduğunu görmek ve düşünce yelpazesini genişletmek de mümkün. Bir Ankaralının gözünden İstanbul’u farzların iki rekat kılındığı şehir olarak görülmesi, kız kulesinin karşısında sevgilisine ‘Seni Seviyorum Mervee’, ‘Seni Seviyorum Kübraaa’ diye bağıran çiftleri gördüğünde ‘seni seviyorum kudüüüüüüüs!’ diye bağıran ‘derviş devrimci’nin ve nicesinin anısı, düşüncesi…

Kâh güldüren kâh hüzünlendiren bu hatıra dergisini okurken bir taraftan yaşanan sel felaketiyle içerisinde İtalya büyüklüğünde bir çamur denizi oluşan dergiden elde edilen gelirin tamamının Pakistan’a gönderileceği sözünü veriyor sözlük ekibi. Bizlere bu sorumluluğumuzu böylesine güzel bir olayla hatırlatan Mürteci Sözlük’ ten Allah razı olsun.

 

 

Burak Gültekin bir gün herkes mürteci olacak diyerek yazdı

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2010, 17:29
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halide Bayram
Halide Bayram - 10 yıl Önce

ben ıstanbul'da yaşıyorum. Cok merak ettim nerden temin edebilirim acaba.

nur sirin buyukcoskun
nur sirin buyukcoskun - 10 yıl Önce

gazete bayileri yada kitap-kirtasiye lerden ulasabilirmiyiz bu dergi ye? aylik olmadigindan tereddut ettim.

Mine Kaya
Mine Kaya - 10 yıl Önce

istanbul'da zen kitapevi (üsküdar) ve inkılap kitapevinde( fatih) var. ankara'da mekan kıraatevinde satılıyor. bursa'da olduğum için bana posta yoluyla yolladılar.

banner19

banner13

banner26