Muammer Yıldız yayıncılarla buluştu

Milli Eğitim camiası ve yayıncılar, 'Yazarlar Okullarda' projesi için biraraya geldiler..

Muammer Yıldız yayıncılarla buluştu

 

Yazar olsam, okula giderdim. Okullarda eğitim gören, bir şeyler öğrenmeye çalışan o dipdiri beyinlere kitaplarımdan bölümler okurdum. Kahramanlarımı genç nesillere anlatırdım. Öğrenci ve öğretmenlere kitap okurdum. Kitaplarımı onların okumasını ister, onları büyük bir mutlulukla dinlerdim. Gözlerimi kapatır ve sadece kitaptan çıkan seslere odaklanırdım. Bir nevi yazarlığımın sağlamasını yapardım. Tecrübe denen kelimenin tam anlamıyla farkına varmaya çalışırdım.

Yayın sektörünün önde gelen isimleri oradaydıMuammer Yıldız

İstanbul’da 2.5 milyon öğrenci, 2600 okul ve 110 bin öğretmen olduğunu bilmiyordum. Üç gün önce öğrendim. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve ekibinin oluşturduğu “Yazarlar Okullarda” projesini değerlendirmek için Türkiye Yayıncılar Birliği’nin ev sahipliğinde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan yemekte bir araya geldik. Kimler yoktu ki yemekte İl Milli Eğitim Müdürümüz MuammerYıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Mustafa Uslu, Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, Ötüken Yayınevi ortaklarından Ahmet İyioldu, YKY’den Raşit Çavaş, Basın Yayın Birliği’nin eski başkanları Ahmet Vural ve Hayati Bayrak, Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Hüseyin Doğru, Türkiye Yayıncılar Birliği eski başkanı Çetin Tüzüner, duayen yayıncılar Muhsin Çetin, Ebubekir Erdem, Kenan Kocatürk, Fahri Aral, genç yayıncılar Mustafa Karagüllüoğlu, Muharrem Kaşıtoğlu, Muhammed Çiftçi, Sibel Talay, Asım Onur Erverdi, Mustafa Nemutlu, Basın Yayın Birliği Başkan Yrd. Dr. Melike Günyüz, Basın Yayın Birliği Genel Sekreteri Alpaslan Durmuş, İTO Meclis Üyesi Osman Nuri Öztürk; herkes aynı amaç için toplanmıştı.

Yayıncılarla irtibatı koparmayan bir Milli Eğitim Müdürü

İlk emri “OKU!” olan bir medeniyetin mensupları olmanın bilincinde “Yazarlar Okullarda” projesinin çok akıllıca ve etkin bir proje olmasının altını çizdik. Altını  çizmekle de kalmadık, bu projenin devamı için elimizden ne geliyorsa yapmaya karar verdik. Muammer Yıldız öğretmenimizin İstanbul için bir şans olduğunu tekrar yüksek sesle dile getirdik. Yayıncılarla bir yıl içerisinde 5. kez toplantı yapan bir Milli Eğitim Müdürü tanıyan varsa beri gelsin!

Hangi yazarlar okullarda?

Hem öğrencilerimiz, hem öğretmenlerimiz, hem de yayıncılarımız için çok faydalı bir iş yapıyorlar. Bu yıl 88 yazarımız öğrencilerimizle buluştu ve buluşmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl bu sayının 188 olmasını istiyoruz.

Yazarlar okullarda projesini destekleyen kıymetli yazarlarımız: Adnan Özer, Ahmet Turan Alkan, Ahmet Ümit, Ali Ayçil, Ayşe Kulin, Ayşe Sarısayın, Aytül Akal, Beşir Ayvazoğlu, Fatih Erdoğan, Salih Zengin, Haydar Ergülen, Fatma Barbarosoğlu, Gülten Dayıoğlu, İnci Aral, Metin Celal, Ömer Erdem, Selim İleri ve Sevinç Çokum’a yayıncılarımız adına teşekkür ediyorum.

Yazar isimleri, kitap isimleri tartışılabilir. Ama bu proje tartışılmaz.

Bu projeyi yapan ve uygulayan ekiplere teşekkürler… İyi ki varsınız…

 

Münir Üstün haber verdi

Yayın Tarihi: 05 Mart 2012 Pazartesi 09:23 Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2012, 10:29
banner25
YORUM EKLE

banner26