Mp3 İndirmek Caizdir.

İnternet sitelerini sizin için araştırıp dosyaladık. Karşımıza müthiş arşivler çıktı.

Mp3 İndirmek Caizdir.

Müzik meselemiz, korsan cd, mp3, internet, radyolar, korsan kitap..

Korsan meselesi üzerine çok tartışılıyor ve konuşuluyor. Nasıl olur, nasıl biter, caiz midir? Fetva makamı olmadığımız için bu konuyu alimlere bırakıyoruz ve haberimize geçiyoruz. Hazır yaz gelmişken, soğuk limonatalar eşliğinde dinlemeniz için sizlere tamamen yasal içerikler sunan siteleri derledik topladık ve kullanımınıza açtık.Kimi kültürel dünyanızı zenginleştirecek, kimi de müzik dinlemenizi sağlayacak.

Kültür Sanat dolu bir yaz için Burç FM

Burç FmÖnce Burç Fm’in internet sitesine yolumuz düşüyor. Program arşivine göz attığımız zaman bizleri nasıl bir hazinenin beklediğini görüyoruz.

Mavera Sohbetleri, Erdem Şiirleri, Evlilik Okulu, Fıkıh Saati, İrfan Meclisi, Kültür Atlası…

Bunlar sadece göze çarpan programlar. Yorulmadık ve saydık. Burç Fm sizin için tam 121 programının kayıtlarını sitesine koymuş. İsterseniz indirip arşivinize katabilirsiniz, isterseniz sadece dinleyebilirsiniz

//www.burcfm.com.tr

Akra FmAkra Fm’de Esad Coşan Hoca var.

İkinci durağımız Akra Fm. Günlük telaşa kapılıp radyoları ihmal ettik diyorsanız bu durağa yanaşmalısınız. Akra Fm’in arşivi de dolu dolu. Meal dinlemek isteyenlere Feyzül Furkan Kuran-ı Kerim Meali var. Ummandan İnciler bölümünde Zahit Kotku Hazretleri’nin sohbetlerini dinleyebilirsiniz. Esad Coşan Hazretleri’nin Sesli ve Görüntülü sohbetlerine ulaşmak da mümkün. Sesli kitaplar bölümünde iki adet kitabı dinlemek mümkün. Tüm Programlar kısmından ise Akra Fm’de yayınlanan programların tüm bölümlerine ulaşabilirsiniz. Akra Fm’in “Tüm Programlar” bölümü özellikle incelenmesi gereken müthiş bir içerikten oluşuyor.

//www.akradyo.net/

Müzik Dinlemek İçin Umut FM

Umut FMİlahiler, ezgiler, dünya müzikleri, şiir ve etnik müzik. Niğde merkezli Umut Fm’in arşivinde neredeyse yok yok. Ergun Ekşi’nin Lili’sinden Abdulbaki Kömür’ün Zaman ezgisine kadar..

Yine Umut Fm’in görüntülü medya arşivinde Tasavvuf büyükleri, çizgi filmler, Minyeli Abdullah ve Yalnız Değilsiniz gibi filmlerde yer alıyor.

//www.umutfm.com (Site şimdilik mahkeme kararı ile ulaşılamayan siteler arasında, bildirelim!)

Mehmet Akif İnanAkif İnan kendi sesinden

Mehmet Akif İnan için hazırlanmış siteye uğradığınız zaman ise Akif İnan’ın kendi sesinden şiirleri ve bestelenmiş şiirlerini bulabiliyorsunuz. Taner Yüncüoğlu ve Ömer Karaoğlu’nun bestesi olan 4 adet şarkı sizleri bekliyor.

//www.mehmetakifinan.com/bestelist.asp

Necip Fazıl KısakürekNecip Fazıl ile İlgili Her Şey

Üstadın eserlerinden faydalanarak çekilmiş filmler, tiyatro eserleri, Büyük Doğu Dergisi’nin bazı sayıları, Necip Fazıl’ın hitabe ve konferansları, Necip Fazıl hakkında yapılmış programlar, Üstadın bestelenmiş şiirleri.

Dopdolu bir içeriğe sahip olmak için aşağıdaki adresi ziyaret etmelisiniz.

//www.n-f-k.com/index.php?ind=downloads

 

Cesur KÜÇÜK

Yayın Tarihi: 17 Haziran 2009 Çarşamba 18:42 Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2010, 18:42
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
öss sorusu
öss sorusu - 13 yıl Önce

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir. umutfm

Tolga Aygür
Tolga Aygür - 13 yıl Önce

Acaba siz bu yazıyı kaleme aldığınızda mahkeme henüz umutfm.com sitesini kapatmamışmıydı???

meraklı
meraklı - 13 yıl Önce

acizane korsan ürünler ile kütüphanedeki ürünler arasındaki farkı merak ediyorum. her ikisi de ücretsiz. bir bilen varsa ve bunu izah ederse kafa karışıklığımdan kurtulmuş olacağım.

Cesur Küçük
Cesur Küçük - 13 yıl Önce

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/466693.asp

Sanırım sorularınıza cevap olabilir.

Hakan Beyaz
Hakan Beyaz - 13 yıl Önce

http://umutfm.com

bu şekilde sorunsuz giriyorum ben.

nihan
nihan - 13 yıl Önce

AKRA fmin tüm programları çok kaliteli fakat özellikle söyleşi programlarını mutlaka dinlemenizi öneririm.. Serpil Özcanın sunduğu "sözola", İbrahim Üçerin sunduğu" kuran medeniyeti", Hür Mahmut Yücerin sunduğu " son peygamber" ve diğerleri...her biri bir ders niteliğinde.

nihan dinledi, dinlendi, öğrendi! :):)

ahmed faruk
ahmed faruk - 13 yıl Önce

akranın arşivinde kültürden irfana ve kuran medeniyeti bölümlerindeki ses kayıtlarının tamamına yakınını indirdim çok istifade ediyorum Allah hayırlı işler yapanlardan razı olsun.

Deniz Yılmaz
Deniz Yılmaz - 13 yıl Önce

Bu güzel tasnif için teşekkür ederiz.

banner19

banner26