Milli Gazete Hint topraklarında!

Türkiye'de 'Hak geldi, batıl zail oldu' sözüyle 12 Ocak 1973'ten beri çıkan Milli Gazete Hindistan'da da aynı adla basılıyor..

Milli Gazete Hint topraklarında!

Milli Gazete Hindistan’da da çıkıyor 

The Milli Gazette'nni ilk sayısı
Gazetenin ilk sayısı   (+)

Türkiye’de ‘Hak geldi, batıl zail oldu’ sözüyle 12 Ocak 1973’ten beri çıkan Milli Gazete Hindistan’da da aynı adla basılıyor, tabii önemli farklarla… 

Örneğin başyazı kısmında Mehmet Şevket Eygi’yi ya da Mahmut Topbaş hocayı, kültür sayfasında ise İbrahim Tenekeci’yi göremiyoruz. 

Gazetenin köşe yazarları  olarak Nilüfer Sühreverdi’yi, karikatürlerin de Yusuf adlı  bir karikatüriste ait olduğunu fark ediyoruz. 

2000 yılının Ocak ayından beri Hindistan’ın kuzeyinde yoğun olarak Müslümanların yaşadığı eyaletlerde yayınlanan The Milli Gazette, Müslüman cemaatlerin nabzını tutuyor. 

15 günde bir çıkan The Milli Gazette, mütevazı şartlarda ve gönüllülüklere dayalı bir atmosferde ülkenin önemli eyaletlerinden Yeni Delhi’de yoğun bir çalışma düzeni içerisinde okurlarla buluşuyor. 

The Milli Gazette

Gazete İngilizce basılıyor

İngilizce yayın yapan The Milli Gazette’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni Keşmir’le ilgili sorunları dünya gündeminde yer bulmasını sağlayan  Dr. Zafar’ul İslam Han yürütüyor. 

Zafarul-Islam Khan, Şubat 2007Dr. Zafar’ul İslam Han TwoCircles’e verdiği mülakatta gazetenin Hindistan’daki Müslümanların hatrı sayılır oranda bulunduğu Gücerat ve Kerala ve Yeni Delhi gibi eyaletlerde ve halen Hindistan’a karşı bağımsızlık mücadelesi veren Keşmir’de dağıtıldığını söylüyor. 

Toplam 32 sayfa basılan The Milli Gazette,’nin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Zafar’ul İslam Han kariyeri ise başarılarla dolu. Leiden’de hazırlanan İslam Ansiklopedisi’ne  Hindistan Müslümanları ile 10 madde yazan Dr. Zafar’ul İslam Han Hindistan Müslümanları İstişare Meclisi başkanlığını da yürütmüş. 

Hindistan Müslümanlarının  önde gelen liderlerinden Mevlanan Vahiduddun Han’ın oğlu . Zafar’ul İslam Han, Al Jazeera, Al Arabiya and BBC Arapça gibi kanallara Keşmir sorunu ve Hindistan Müslümanları ile ilgili haberlere konuk olarak alınıyor.

Gazetenin sitesi: http://www.milligazette.com/

Baskı alınabilecek veya ön zileme yapılabilecek sayıları içeren internet bölümü: http://print.milligazette.com/
 
 
 

 

Yusuf Ziya Gökçek Hindistan Müslümanlarına başarılar diledi

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2010, 19:19
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.Şener
M.Şener - 10 yıl Önce

Elhamdülillah.Rabbim yar ve yardımcıları olsun kardeşlerimizin.Gazetecilik zor iştir hele işgal çoğrafyasında iseniz bu iş dahada zorlaşır.Batılın zahiren galip geldiği gibi gözüken yerlerde hakkın hakimiyeti için çalışanlara ne mutlu

abdullah güdendede
abdullah güdendede - 10 yıl Önce

çok sevindirici bi haber.tüm dünya da müslümanların bu şekilde haberlerini almak ne güzel

lokman
lokman - 10 yıl Önce

gözlerim yaşardı..allah hem onlardan hem bizden razı olsun inşallah

mehmet inci
mehmet inci - 10 yıl Önce

mehmet inci almanya stuttgart iyiki milli gögüs var cünki bunlar milli görüs eseridir efendimizi anma programlari israili lanetleme mitingleri daha neler daha neler

banner19

banner13

banner26