Metrobüslerden Akif'e vefa!

Metrobüs Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kabrinin ziyaretini olağanüstü arttırdı. Nasıl mı?!

Metrobüslerden Akif'e vefa!

Dün büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıldönümüydü.

Milli şâirimiz, İstanbul'da, Edirnekapı’daki kabri başında, Ankara' da Tâceddin dergâhında  ve tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anıldı.

Fakat özellikle İstanbul'da daha önceki yıllarda hiç görmediğimiz bir uygulama vardı ki; uygulayıcılarını tebrik ve takdir etmek zorunda hissettik kendimizi.İETT

İETT'yi tebrik ediyoruz

İstanbul’u orta yerinden neredeyse bir baştan diğer başa kat eden ve toplu ulaşımda İstanbullunun vazgeçilmez bir tercihi haline dönüşen Metrobüsleri biliyorsunuz. Bu Hızır gibi yetişmeyi ve yolcularını yetiştirmeyi itiyad haline getirmiş araçlarda yolcuların güzergâh hakkında bilgilendirildiği LCD ekranlar vardır.

Metrobüs ekranıİşte bu monitörlerde dün, içinde bulunulan günün, (27 Aralık tarihinin) Mehmet Akif Ersoy' un vefat yıldönümü olduğu ve şairin kabrinin Edirnekapı Metrobüs durağının hemen yanı başında olduğu yazılarak, yolculara  kısa bir zaman ayırmak suretiyle Mehmet Akif’in kabrini ziyaret edebilecekleri duyuruluyordu.

Üstelik bu duyuru gün boyunca, araçların içindeki yüzlerce ekranda her 20 saniyede bir döndü, durdu..

Gayet zarif ve ince tutumundan ötürü  İETT' nin  vefakar ve duyarlı yöneticilerini tebrik eder, bu tür güzel uygulamaların başka kuruluşlara da örnek olması ve artması dileğimizi paylaşırız.

Gençlerin metrobüs durağında başlayıp Mehmet akif'in kabrinde ve evinde devam ettirdikleri etkinliğin fotoğraflarını görmek için tıklayın.

 

 

Galip Kapusuz duygulanarak haber verdi

Yayın Tarihi: 28 Aralık 2010 Salı 16:31 Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2010, 13:15
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Emir
Mehmet Emir - 11 yıl Önce

Bende şaşırdım. İETT'den böyle bişey beklemezdim ama muhtemelen kaygı sahibi biri hatırlatmıştır.
Bu arada Galip Kapusuz ağabey dünyabizim'e muhabir olarak hoş gelmiş..

hayal kırıklığı
hayal kırıklığı - 11 yıl Önce

ekranlardaki bu yazıyı görünce ben de derinden tebrik etmiştim İETT'yi. ama aradan 1 ay geçmeden aldığı 'Muhteşem(!) Yüzyıl' reklamlarını boy boy görünce otobüslerde...........................................................................

banner26