Meksika Sınırı Müptelası

Hangi gazetenin Genel Yayın Yönetmeni, sıkı bir Meksika Sınırı izleyicisi? Cevabı burada..

Meksika Sınırı Müptelası

Meksika Sınırı Müptelası Bir Genel Yayın Yönetmeni…

 

 

Her hafta Cuma günleri Ülke Tv'de yayınlanan; dünyanın tüm Amerikalarından, dünyanın tüm Meksikalarına kaçmak için sözleşenlerin buluştuğu Meksika Sınırı, yoluna doludizgin devam ediyor. Selahattin Yusuf, Tarık Tufan ve İsmail Kılıçarslan tarafından kontrol edilen ve Mehmet Efe'nin aynı adlı şiirinden mülhem program, kısa zaman içerisinde kendine has bir izleyici kitlesi oluşturdu. Edebiyattan felsefeye, müzikten sinemaya kadar birçok konuda derinlikli ve serinkanlı muhabbetlerin edildiği programı her yaştan ve her meslekten insan keyifle izliyor.

 

Meksika Sınırı'nın müptelalarından biri de, Akşam Gazetesi'nin çiçeği burnunda Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya… “Aklım, nicedir Srebrenitsa'dan canlı yayınlanan bir 'muhabbet programı'na takılı kaldı. Yirminci yüzyılın en kanlı soykırımının kurbanlarını, şehitliğin önüne kurulan kameralarla, uçuşan binlerce mavi kelebek eşliğinde anıyorlardı. (…) Üç genç adam, bir toplumun kahraman lideri ve aynı zamanda büyük bir şair olan Aliya İzzetbegoviç'in şiirsel mücadelesini bize hatırlatıyordu.” diyen Küçükkaya, Meksika Sınırı'na ait izlenimlerini işte bu cümlelerle anlatıyor.

 

 

 

Kuru bir siyaset gündemine ve sonu gelmez koşuşturmalara hapsolmuş olarak bildiğimiz genel yayın yönetmenlerinin içinden, İsmail Küçükkaya gibilerinin çıkması Türk medyası adına umut verici. “Üç genç adamın iki saate yakın bir süre muhabbetini izliyoruz. Aslında biz de katılıyoruz. Gerçek bir muhabbet. Sanki televizyonda değiller de bizimle beraberler. Sıcak, insani, yüz yüze ilişki içindeler.” Bu cümleleri kuran birinin, bir gazetenin genel yayın yönetmeni olduğuna inanmak bir hayli güç, ama sevindirici…

 

Ne diyelim: Darısı diğer genel yayın yönetmenlerine…

İsmail Küçükkaya'nın Meksika Sınırı ile ilgili yazısı: http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=127398,10,19

 

 

 

Kadir Metin Akbaş, sevinerek haber verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 20:08
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
SABRİ KALYONCU
SABRİ KALYONCU - 12 yıl Önce

Bu üç kardeşimiz, yıllar önce sokakta beraber misket yuvarlamış, çember cevirip, gazozkapağı toplamışız da bir sebeple bu insanlarla ayrı düşmüşüz, sonra kader bizlerin karşısına beyaz cam aracılığıyla çıkartıvermiş. Bizler sanki lokmamızı bölüşüp yediğimiz bu can yoldaşlarımızın, kardeşlerimizin, canlarımızın kokularını dahi hissedip, işte bu koku bizim yıllar önce kosturup terlediğimiz, yorulup yemyeşil çimen üzerine sıtüstü yatıp gökyüzünü seyrettiğimiz koku.
Bu koku diğer kanallardaki sahte

Cihan Sarısoy
Cihan Sarısoy - 12 yıl Önce

Akşam gazetesinde demek yeni bir anlayış gelişecek. Meksika Sınırı "Kalbi olan bir program" çünkü.

ayşe kılıç
ayşe kılıç - 12 yıl Önce

ben 14 aralık 2008 tarihli proğramınınızı izledim konuğunuz sırrı süreyya önder di sayenizde öyle bir insanı tanımış olmamdan dolayı size müteşekkirim türkiyede insana değer veren böyle bir kişiliğin varlığı beni çok mutlu etti çok güzel bir proğramdı sonuna kadar izledim böyle renkli bir sohbet hayatımda ilkdefa dinledim çok kültürlü ve kişilikli bir insan umarım tekrar konuk olur proğramınıza ve bende izleyebilirim sizi ve süreyya beyi kutluyorum iyki varsınız.....

banner19

banner26