Mehmet Akif'i An(la)mak için..

Sadece bir şairin ötesinde yüzyılın ilk mütefekkirlerinden Mehmet Akif'i daha iyi anlamak ve anlatabilmek için..

Mehmet Akif'i An(la)mak için..

Mehmet Akif'i An(la)mak için…

 

Sadece bir şairin ötesinde yüzyılın ilk mütefekkirlerinden Mehmet Akif'i daha iyi anlamak ve anlatabilmek için son zamanlarda daha fazla hareket görüyoruz ümmet içinde. Safahat okuma grupları, Mehmet Akif Araştırmalar Merkezi gibi çalışmalar devam ederken "İnsan ve Medeniyet Hareketi" de bu kervana katıldı.

 

27 Aralık 2008 Cumartesi

 

 

Cumartesi günü saat 14.00'te Edirnekapı şehitliğinde Akif'in kabri başında buluşacağız ve Dr. Şerafettin KALAY bize rehberlik yapacak. Program akşam İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin Eyüp'teki merkezinde devam edecek.

 

 

 

Akif'in şiirlerinin ve Akif'e şiirlerin sunulacağı şiir dinletisi saat 19.00'da. Prof. Dr. Mustafa UZUN, Prof. Dr. İsmail Lütfi ÇAKAN, Prof. Dr. Raşit Küçük'ün katılacağı panel ise saat 20.00'de. Mehmet Akif'in gençlik, toplum ve Hz. Peygamber üzerine fikirleri akademisyenler tarafından açıklanacak.

 

İnsan ve Medeniyet Hareketi

 

İkram SOLTAN'ın başkanlığını yaptığı İMH; panel, sohbet gibi etkinliklerle kültüre ve insana etki etmeye devam ediyor. Sanal adres, www.imh.org.tr. Gerçeği ise, Eyüp'te Otakçılar Caddesi No:15, hani Kanal7"nin bulunduğu cadde.

 

 

 

Ömer Faruk Pekuz, Akif'i anmaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 23:45
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26