Âlem bugün şereflenmişti!

Âlemin nuru için yaratıldığı Hazreti Resul-i Kibriya Muhammed Mustafa (ona binlerce selam olsun) bugün şereflendirdi dünyayı..

Âlem bugün şereflenmişti!

Mevlid, yani doğum, yani kutlu veladetin günü bugün… 

TRTTRT eşine az rastlanır bir yayın programına imza atmaya hazırlanıyor. Mevlid Kandili için dünyanın farklı yerlerinden canlı yayınla bu kutlu zaman dilimini evlere taşımaya hazırlanıyor.

Peygamber efendimizin âleme şeref kudüm buyurması münasebetiyle yapılacak Mevlid Kandili Programı, İstanbul Eyüp Sultan Camii merkez olmak üzere, bu yıl 5 ayrı ülkeden canlı bağlantılarla gerçekleştirilecek.

İstanbul Eyüp Sultan Camii'nde sunucu olarak Senai Demirci,

Mısır-Kahire’de Serdar Tuncer,

Makedonya-Üsküp'te Bekir Develi,

Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti'nde Halil Yıldırım,

Irak-Kerkük’te Hişam Avcı ve

Suudi Arabistan-Medine’de Ömer Döngel yer alacak.

GülBu ülkelerin dışında Suriye-Şam'dan da yayın gerçekleştirilebilmesi için çalışmalar devam etmekte.

Ayrıca bu ülkelerin önemli Müslüman öncüleri de programa katılacak.

Mevlid Kandili Programı, 25 ŞUBAT 2010 Perşembe akşamı 19.30–22.30 saatleri arasında TRT1, TRTAVAZ, TRT6 kanallarından ortak yayın ile canlı olarak yayınlanacak. 
 

 

Yılmaz Yılmaz davet etti

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2010, 19:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mücahid
mücahid - 9 yıl Önce

alemin ne çin yaratıldığına dair onlarca açık ayet varken, bir çok islam aliminin uydurma kabul ettiği kullandığı bu rivayetten hareketle bu yargıya varmak açıkca islamı bilmemektir.

Mehmet Necati
Mehmet Necati - 9 yıl Önce

Mücahid'e katılıyorum. Bunun ötesinde, Mevlid Kandili'ni de hazır tüketime konu ettiğimizi düşünüyorum diğer her şeyimiz gibi. Ne yazık ki dinimiz bile nasibini alıyor, yüzeyselliğimizden ve her şeyi anında tüketme güdümüzden. Kendimizi tüketiyoruz aslında. O yüzden mutsuzuz. Niye mutsuzum sorusuna, "hmm, o zaman yaptığım şeyleri daha çok ve daha hızlı yapmam gerekiyor" diye cevap verdiğimiz için mutsusuz.

banner19

banner13