Kitap okumanın en hızlısı ve en hesaplısı: Hap Kitap

7 Ekim’de yayına başlayan Hap Kitap uygulaması okurları için geleneksel yayıncılık platformunu, dijital teknolojiyle birleştirmeyi hedefliyor.

Kitap okumanın en hızlısı ve en hesaplısı: Hap Kitap

Modern hayatın acımasız koşuşturmacasında okumaya akit bulamıyorum diyorsanız ya da beğendiğiniz her kitaba ulaşmak maddi olarak zorluyorsa sizlere bir müjdemiz var. Kitabın nabzını tutan Hap Kitap tam da sizin derdinize derman olacak yeni bir mobil uygulama.

Gelişen teknoloji çağında geleneksel mecralar, yerini dijital mecralara bıraktı. Bu eksende Hap Kitap ekibi, okurları için geleneksel yayıncılık platformunu, dijital yayıncılık platformuyla birleştirmeyi hedefliyor.

Değişen teknolojiler malumunuz okuma alışkanlıklarını da dönüştürdü. Matbu kitabın yerini alan PDF, tablet ve mobil uygulamalar hızla hayatımıza girdi. Günlük koşuşturmaca içinde insanlar zamanla yarışıyor; bu şartlar altında kitap okumaya vakit ayırmak da ayrı bir dert. İşte bu sebeple okuma alışkanlıklarımızın değişmesi de kaçınılmaz oluyor. Hap Kitap uygulaması, kitapseverlerin hem bu değişime ayak uydurmasına yardımcı olacak hem de okuyucuların kitapların içeriğine daha pratik ve ekonomik yollardan ulaşmasını sağlayacak.

20 farklı kategoride yüzlerce özgün eser

Geniş bir kitap yelpazesine sahip olan Hap Kitap mobil uygulamasında yüzlerce seçkin eser özeti bulunuyor. Uygulamada yer alan 20 farklı kategori arasında tarih, edebiyat, aile ve çocuk, kişisel gelişim, araştırma, İslâm, eğitim, iş-yönetim, sağlık, felsefe, psikoloji, sosyoloji, spor, teknoloji-gelecek, dinler tarihi, sanat ve toplum, bilim, biyografi, ekonomi ve politika gibi başlıklar mevcut.

Uygulama özellikle tarih, kişisel gelişim ve İslâm alanlarında oluşan literatürün pek çok kült eserine yer vermiş. Farklı disiplinlere ait bilimsel eserlerin yanında bir başyapıt haline gelmiş roman ve hikâye özetlerine de ulaşmak mümkün. Uygulamada Türk edebiyatının önemli yazarlarından Peyami Safa, Sabahattin Ali, Ahmet Hamdi Tanpınar ve Mustafa Kutlu gibi isimlerle karşılaşmanız mümkün olduğu gibi Amin Maalouf, Stefan Zweig, Albert Camus ve George Orwell gibi dünyaca ünlü isimler de listeye dahil edilmiş.

20 farklı kategoride belirlenen eserler, özenli bir çalışma ile seçilmiş. Kendi literatürlerinde birer kaynak kitap statüsündeki eserlerin tercih edilmesinde Hap Kitap’ın okurlarını bilgi kirliliğinden korumak kaygısı rol oynuyor. Bu açıdan uygulama merak ettiğiniz ama içeriğinden emin olmadığınız için almak istediğiniz kitaplar için güvenilir bir rehberlik hizmeti sunuyor.

Bu bilinçle çalışan Hap Kitap ekibi her ay listeye yerli ve yabancı olmak üzere hem yeni çıkanları hem de 20 kategori için mutlaka okunması gereken temel eserlerin titizlikle hazırlanmış özetlerini eklemeye devam ediyor.

20 dakikada 1 kitap okumaya var mısınız?

Hap Kitap uygulaması ile 20 dakika ayırarak her hangi bir kitap hakkında şu soruların cevabını veren doyurucu bir özet okumanız mümkün: Kitabın konusu ve ana fikri nedir? Yazarın ileri sürdüğü yeni bir tez var mı? Bunu hangi temel düşüncelere dayandırıyor? Görüşlerini hangi fikirlerle destekliyor? Kitabın literatüre katkısı nedir? Kendinden önceki kitaplara getirdiği eleştiriler var mı? Şayet kitap edebi bir eserse olay örgüsü ve kurgusu nasıldır? Kahramanları kimlerdir?

7 Ekim’de yayına başlayan Hap Kitap uygulamasına tüm mobil cihazlardan App Store ve Google Play üzerinden erişim mümkün. Kurulumu ve üyeliği oldukça kolay olan uygulama aynı zamanda kullanıcı dostu bir arayüz tasarımına sahip. Ayrıca kullanıcılarına 3 aylık ücretsiz bir deneme süreci ve ardından aylık veya yıllık olarak planlanan abonelik seçenekleri sunuyor. Son olarak şunu da ekleyelim kullanıcılar, abonelik sürecinde istediği kadar kitap özetine sınırsız erişim sağlayabilir.

Yayın Tarihi: 16 Mart 2022 Çarşamba 15:00 Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 16:44
YORUM EKLE

banner19

banner36