Kırımlı gençler neyin reklamını yapıyorlar?

Peygamberimizin nurlu sözlerini herkese ulaştırma çabası içine girmiş Kırımlı Müslüman gençler.

Kırımlı gençler neyin reklamını yapıyorlar?

 

Karadeniz’in sadece güneyi bizim değil ki! Kuzeyi de bizim! Laf aramızda dünya da bizim ama biz şimdi Karadeniz’in kuzeyinden, Kırım’dan bir haber vereceğiz. Kırım’daki kardeşlerimiz ne yapıyorlar diye merak ettim. Bu günlerde bir kampanya yürüttüklerini öğrendim.

Kırımlı gençlerin ne güzel bir dertleri var!Kırım

Kırım Tatar Gençlik Teşkilatı, sosyal ağlar üzerinde Müslüman gençler arasında başlattıkları kampanya ile Akmescit’te bir reklam panosu kiraladılar. Pobeda (Zafer) caddesine asılan bu panoya, Akmescit’te bir ilki gerçekleştirerek, Peygamber efendimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır.” hadisini Ukraynaca olarak yazdırdılar. Diğer reklam panolarını da kiralama amacıyla para toplama kampanyasına devam ediyorlar.

Peygamberimizin nurlu sözlerini herkese ulaştırma çabası içine girmiş Kırımlı Müslüman gençler. Bunu dert edinmişler kendilerine. Ne güzel dertleri var!

Aynı hisleri, geçenlerde TRT’yi izlerken yaşamıştım. Orada da peygamberimizin bir hadisi, sonuna hadisin metni de eklenilerek, kısa bir filmle anlatılmıştı. Hoşuma gitmişti rahatça, alenen, inancımızı dillendirebiliyor olmak. Buna benzer bir uygulamanın –galiba az biraz unuttuğumuz- Kırım’da da yapılabildiğini görünce paylaşmak ve o gençlere bir selam vermek istedim.

 

Şeyma Benli haber verdi

Yayın Tarihi: 26 Ağustos 2012 Pazar 15:20 Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2012, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rabia
Rabia - 10 yıl Önce

Selam olsun davamizi dert edinen Kirimli MUsluman gencler

banner19

banner36