Kedi, Ümit Meriç'e rehber olmuş!

Arkadaşımız Mustafa Oğuz, Cine 5 ekranlarında yayınlanan Kâbe Hatıraları'nı izledi ve izlenimlerini bizimle paylaştı.

Kedi, Ümit Meriç'e rehber olmuş!

Ramazan’da televizyon kanallarında birbirinden güzel iftar ve sahur programları yayınlanıyor. İnsan hangisini izleyeceğine karar veremiyor. Bunların içinde Kâbe’den sabah namazı kaçırılmayacak olanı. TV Net ve Mehtap TV Kâbe’den sabah namazı yayımlayan kanallardan. Bunların dışında bir program var ki bir yudum su sanki. Teravihten döndükten sonra izlenebilen bu program Ramazan gecelerine ayrı bir tat katıyor.Aynur Ayaz

Kimler Kâbe hatıralarını nakletti?

Aynur Ayaz’ın sunduğu Kâbe Hatıraları adlı programın her bölümünde, ünlü konukların gerçekleştirdikleri Kabe yolculuğu hakkında keyifli sohbetler Ramazan boyunca ekranlarda geliyor. Kutsal topraklarda yaşadıkları duygular, hissettikleri, unutamadıkları anılarını Cine 5 izleyicileriyle paylaşıyorlar konuklar. Programın şimdiye kadar olan bölümlerinde Nazlı Ilıcak, Ümit Meriç, Engin Noyan, Hasan Kaçan ve Şahin Özer, Kâbe hatıralarını izleyicilerle paylaştılar. Özellikle Ümit Meriç’in hatıraları çok güzeldi. Sunucu Aynur Ayaz, Ümit Meriç’i dinlerken gözyaşlarını tutamadı.

Programın fragmanından anlaşıldığına göre gelecek bölümlerde Mustafa Keser, Ahmet Taşgetiren, Ahmet Özal gibi isimlerin Kâbe hatıralarını dinleyeceğiz.

Ümit MeriçKedi yol göstermiş Ümit Meriç’e

Program vesilesiyle öğrendiğimiz Ümit Meriç’in güzel bir anısını da paylaşmış olalım: Ümit Meriç, Hira mağarasına gitmeyi istemektedir ama oraya yalnız kızıyla gitmiştir. Kâbe’de Hira’ya gidecek bir grupla tanışır ve onlara katılır. Gece saat üçte dağa çıkmaya başlarlar. Gruptaki gençler alıp başını gider, yaşlılar ise geri döner. Ümit Meriç yalnız kalır. Hava karanlıktır henüz. Derken bir kedi görür ve onu okşamak ister. Kedi üzerine doğru atılır ve elini ısırır.

Ümit Meriç, “Ey kedicik, ben seni Hira’nın kedisi olduğun için sevmek istemiştim. Ben Hira’ya çıkmak istiyorum ama yolu da bilmiyorum. Beni Hira’ya götürür müsün” der.

Kedi Ümit Meriç’in öne düşer, gözlerinin parlayan ışığıyla ona yol gösterir ve Ümit Meriç’i Hira mağarasının olduğu yere kadar götürür.

Cine 5’ten özel bir isteğimiz var. Kanal, programları izlemek isteyenler için video koymuyor. Keşke bu programın videosu olsaydı da eski programları tekrar tekrar izleyebilseydik.

Programın fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

Mustafa Oğuz izledi ve tavsiye etti.

Yayın Tarihi: 17 Ağustos 2010 Salı 23:15 Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2010, 17:38
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
şevket şimşek
şevket şimşek - 11 yıl Önce

ablalaların pantolon giymesi, şeffaf örtüler takmaları, kaşlarını inceltmeleri, makyaj yapmaları, rahatlıkla erkeklerle tokalaşmaları üzüyor beni. kimin nezdinde yer tutmaya çalışıyoruz? yoksa ben geri kalmışlardan mıyım?

Atilla Serdengeçti
Atilla Serdengeçti - 10 yıl Önce

Kabe Hatıraları programının o bölümünü izlemiştim ben de. Çok da beğendiğim duygu dolu bir programdı. Hele bir an vardı ki sunucu da programın misafiri Ümit Meriç hanımefendi de ben de aynı anda ağlamaya başlamıştık... O bölümü internette çok aradım ama bulamadım. CINE-5 i aradığımda bayram tatili olduğu için yardımcı olamayacaklarını ancak bayram sonrası yardımcı olabileceklerini söyledi güvenlik personelleri. Bir de mail atmak istedim CINE-5 e ama sitelerinde mail adresi yoktu...

Tugce
Tugce - 6 yıl Önce

Bende izlemiştim o programı ve çok etkilenmiştim benım anlattığım bu hikaye ile namaza Başlayan Yakınlarım oldu Herşeyin Allah'a hizmet ettiğini hepimizde ondan bir Parça oldugunu hissediyor birde yalnıs hatırlamıyorsam bir hediye istemişti Kabe den o bölüm de çok güzeldi umarım herbirimiz yaradanın sesimizi duyduğunu bu kadar içten hissederiz keşke tekrarı olsa yıllar sonra bile etkilendim ...

banner26