Kaynak bir yayınevi: Çağrı!

Uzun yıllardır yayın hayatında olan Çağrı yayınevinde hareket devam ediyor. Kitabının yayınlanmasını isteyen genç yazarları bekliyorlar..

Kaynak bir yayınevi: Çağrı!

Çağrı YayınlarıTürkiye’de yayıncılık dendiği zaman akla gelen en eski isimlerden biridir Çağrı Yayınları. Şaban Kurt’un 1978 yılında kurduğu ve yarım asıra yakın zamandır yayıncılık alanında faaliyet gösteren Çağrı Yayınları, bugüne kadar yayınladığı 300’e yakın eserle de kültür dünyamızın mihenk taşlarından biri. 

Krallar Avlayam Türk, M. Turhan DoğanÖzellikle seksenli ve doksanlı yıllarda Türkiye’de ilmi, edebi ahlaki eserlerin kaynağı haline gelen Çağrı Yayınları duruşunu bozmadan,  eser kalitesinden ödün vermeden yayın hayatına devam ediyor. 

Son on yıldır sessiz sedasız yürüttükleri yeni yayın politikalarında popüler olmayan ama birbirinden nitelikli eserler neşreden Çağrı, yurtdışında en çok tanınan Türk yayıncısı konumunda. Özellikle Arap ülkelerine kitap ihraç eden Çağrı; Fransızca, İngilizce ve Almanca Kur’an- Kerim ile de Batı insanını kutlu kitapla tanıştırma uğraşısı veriyor. 

Genç Yazar! Haydi Çağrı’ya!Gülistan-ı Aşk, Özlem Doğan

M. Turhan Tan’ın 17 orijinal eserini birden yayınlayarak yayın hayatına yeni bir soluk getiren Çağrı, ayrıca genç yazarların eserlerine de kapı aralıyor artık. Özlem Doğan gibi genç bir romancının ilk kitabını basan Çağrı, bundan böyle genç yazarların ilk yayınevi olma özelliğine kavuşmak istiyor.  

Asıl adı Mehmet Samih Fethi olan ve Servet-i Fünun yazarlarından M. Turhan Tan’ın 17 orijinal eserini son bir yıl içinde yayınlayan Çağrı’nın yayınladıkları eserler arasında Hürrem Sultan, Cem Sultan, Hint Denizlerinde Türkler, Cengiz Han, Cinci Hoca, Tarihi Musahabe gibi eserler yer alıyor. M. Turhan Tan’ın 40’a yakın eserinin tamamını basacak olan Çağrı ayrıca Tevfik Fikret, Ahmet Haşim, Mehmet Akif Ersoy gibi Türk edebiyatında unutulmayan eserlerin orijinallerini de yayınlamış durumda. 

 

 

Gonca Karakaplan Sultanahmet’ten bildirdi

 

Genç Yazar! Haydi Çağrı’ya!

Yayın Tarihi: 09 Aralık 2010 Perşembe 18:09 Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2010, 12:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa yılmaz
mustafa yılmaz - 12 yıl Önce

Gençlere kucak açması çok güzel. Bir dosyam var epeydir bekletiyordum. Umarız bizim gibi gençlere kucak açarlar.

banner19

banner36