Kanal7'den Çobanoğlu eksildi mi?

Kalp Gözü gibi bir projenin mimarı olan Süleyman Çobanoğlu'nun 15 yıl emek verdiği Kanal7'den ayrıldığını duyduk..

Kanal7'den Çobanoğlu eksildi mi?

11118Ne nasıl oldu?

Süleyman Çobanoğlu ismini ilk olarak şiirleriyle duyduk. Milli Gazete’deki köşe yazılarıyla misafir oldu evimize. İlk kitabı Şiirler Çağla, 1995 yılında Oğlak Yayınları'ndan çıktığı  zaman yer yerinden oynamıştı. 1997 yılında Mavi Yayıncılık tarafından, 1999'da ise Şule Yayınları tarafından yeniden basıldı. Aşk ile Hain Kardeş ve Yobazlığa Övgü başlıklı iki deneme kitabı yazdı.

11121Yazarlığının yanında onu Kanal 7’deki programları ile duymaya başladık.  Işık ve Gölge, İstasyon, Resimli Saat, Tanıklar, Kalp Gözü, Yedinci Gece, Ekmek ve Gazete bunlardan bazıları. Çok ciddi işler yaptı Süleyman Çobanoğlu Kanal7’de. 

Çığır açmıştı 

11120Özellikle Kalp Gözü adlı dizisiyle bir çığır açtı Çobanoğlu. Çok zor şartlar altında çok kaliteli bir format ortaya koydu. Kıssa geleneğini sürdürdü bu dizide. Çok güzel hikayeler anlattı bizlere.

Kendisinden önceki ve sonra gelen Sırlar Dünyası, Gizli Dünyalar gibi bir çok programa ilham kaynağı oldu. Sene 2009’u gösterdiğinde Hüdayınabit ile çıkageldi. Öpüp başımızın üzerine koyduk Hüdayınabit’i.  

Sakarya ve Fırat adlı  dizinin senaristliğini yaptığını duyduğumuzda ise işte izleyebileceğimiz bir dizi dedik. 

Ayrıldı  mı, ayrılmak zorunda mı kaldı? 

Önce duyduk ki Süleyman Çobanoğlu 15 yıl emek verdiği Kanal 7’den ayrılmış.  

Nedenini bilmiyoruz ama gerçekten üzüldük. Süleyman Çobanoğlu oldukça önemli işler yaptı Kanal 7’de. Eğer kendi isteğiyle ayrılmışsa diyecek bir sözümüz yok, diye düşündük.

Sonradan öyle olmadığını, ayrılmadığını öğrendik, sevindik!

 

E.Fatih Bilge dudağını büktü, iç geçirdi

 

GYY'nin notu: Kanal 7'nin ilk yıllarını bilenler için son 10-12 yılda Kanal 7 diye bir televizyondan bahsetmek ne derece mümkündür, bunu sormak lazım sanki? Tv kullanmadığım için kendi kanaatimi belirtemiyorum. Çobanoğlu'nun orda oldukça önemli işler yapmadığını düşünenler de ihtimal o ki vardır. 

Editör Notu: Kanal7 Yayın Grubu Kurumsal İletişim Sorumlusu Şule Kartal'ın bildirdiğine göre: "Süleyman Çobanoğlu Kanal7 kadrosundaki program danışmanlığı görevini halen sürdürmekte" imiş. 

Yayın Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 16:10 Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2010, 13:19
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
umut arar
umut arar - 12 yıl Önce

onun adına sevindim flash tvyle eşdeğer bir kanalda hala niye uzatıyordu bilmiyorum umarım kendini edebiyata adar

cyrano
cyrano - 12 yıl Önce

kanal7 övünebileceğimiz bir durumda değil. öyle veya böyle çobanoğlu bu vakadan sorumlu... şartlar, yönetim şu bu vs... bir sürü mazeret vardır sanırım. adı sayılan programlarında kalitesini tartışmak gerekir.

recepcelik
recepcelik - 12 yıl Önce

bakarsın tv5 e genel yayın yönetmeni olur,inşALLAH!

Zeynel
Zeynel - 12 yıl Önce

"eve dön"müş iyi olmuş...

esra
esra - 12 yıl Önce

Süleyman Çobanoğlu nun kanal 7 nin ilk yıllarında yaptığı programlar çok güzeldi eyvallah.Ancak Kalp Gözü buna dahil değil bence, hem Sır kapısı'na da ilham olmamıştır.Çünkü ilk Sır Kapısı başlamıştı.Kalp Gözünde de bir çok argo denecek sözler vardı , programa, kanala ve Çobanoğlu'na yakışmayan nitelikte sözler.Amma ve lakin AŞK İLE HAİN KARDEŞ mükemmel bir kitaptır vesselam...

çokbilir
çokbilir - 12 yıl Önce

sırlar dünyası sır kapısının devamınıdır ve de kalp gözünden etkilenmiş değildir. ikincisi kalp gözü çakma bi diziydi ve çobanoğlu karatında değildi. zaten trt1deki sakarya fırat de iyi bir dizi değil. hatta yayından bile kaldırılabilir.. kanal7 den kopan bir diğer senarist ise mehmet uyar. uyar 7 yıl çalıştı kanal7de o da ayrıldı.

zarif arf
zarif arf - 12 yıl Önce

Kanal 7'de bir de Cahit Koytak vardı...Aylar önce Kanal 7'den çıkarıldığını duymuştum...Haberi teyid etmek dunyabizim muhabirlerine düşer artık...Evet Kanal 7'deki nahoş yayından Çobanoğlu'nu da sorumlu tutanlardanım ben de. Kendileri Program Daire Başkanı'ydı orada...

fatma
fatma - 12 yıl Önce

tvnet ya da hilal tv haricinde hiçbir kanalda onu görmek istemiyorum... Hatta şiir yazsın sadece mümkünse!


banner19

banner26