Kalksın artık bu yaş sınırı!

Mazlumder Kuran eğitiminde yaş sınırının kaldırılması için imza kampanyası başlatı.

Kalksın artık bu yaş sınırı!

KUR'AN EĞİTİMİNDE YAŞ SINIRI KALDIRILSINMazlumder Ankara Şubesi 28 Şubat sürecinden bu yana Kuran'ı Kerim eğitiminde 12 yaşından küçüklere uygulanmakta olan yaş sınırının kaldırılması için imza kampanyası başlattı. Mazlumder Diyanetİşleri yönetmeliği başta olmak üzere yaş sınırının önündeki din eğitimi ile ilgili kısıtlama getiren her türlü yasal düzenlemenin yapılmasını istiyor. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve BM Çocuk Hakları Sözleşmesi gibi uluslararası sözleşmelere de aykırı olarak sürdürülen uygulamanın kaldırılması için en son merhum Muhsin Yazıcıoğlu yasa değişikliği teklifi vermişti. 

Hazırladıkları metni internette ve Ankara Altınpark'ta açtıkları standda imzaya açan Mazlumder'e vatandaşlardan büyük destek var. Şimdiye kadar 10 bin imza internetten, 5 bin de ıslak imza olmak üzere 15000 imza toplanmış durumda. Vatandaşların yanısıra çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de bu kampanyayı destekliyor. Mazlumder Ankara Şubesi yöneticileri Ramazan ayının sonuna kadar 100 bin imza toplayarak imzaları yeni yasama yılında meclise götürmeyi hedefliyor. 

Mazlumder'in başlattığı kampanyaya imza atmak için:
//yassinirikaldirilsin.blogspot.com/

 

Ahmet Tek 'kalksın artık bu sınır' dedi

Yayın Tarihi: 08 Eylül 2009 Salı 11:09 Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2010, 20:45
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir dost
bir dost - 12 yıl Önce

Umulurki günün birininde herkes istediği şekilde dinini yaşar ve bu zulümler ortadan kalkar...

bir uyarı
bir uyarı - 12 yıl Önce

Umulur ki günün birinde demokrasinin bir zırvalık olduğunu herkes anlar da saçma sapan yorumlar yapılmaz...

İsfendiyarbeyi
İsfendiyarbeyi - 12 yıl Önce

Sayın site yöneticileri, burda çıkan haber ve duyuruları başka arkafaşlara da duyurabilmek için, bir facebook ve benzeri sitelerle paylaşma linki koysanız sanırım daha iyi olur. Vesselam...

banner26