Kainata Mektup 11. Yılında

Cihad Meriç 'Her insan kainata yazılmış bir mektuptur.' diyor.

Kainata Mektup 11. Yılında

Kainata Mektup Hareketi 11. Yaşını Kutluyor

 

Cihad Meriç, modern dünyanın son ahisi, 1997 yılında düzenli okumaya başladığı günden bu güne “Her insan kainata yazılmış bir mektuptur” imgesiyle hiç bitmeyen bir heyecan, azim, duyarlılıkla mektup yazmaya devam etmiş bir insan.

 

Mektup derken deneme, hikaye, şiir yani yazının her türlüsünü kapsayan mektupları ile kainata ulaşmaya çalışıyor. Mektuplar ilk zamanlar matbuuymuş; daha sonra elektronik ortama aktarılmış ve ektronik ortamda yazılmaya devam etmiş.

 

O zamanlar Sayha, Dergibi, Cemaat, Siyahkahve, İzdiham gibi şimdilerde sıkça girdiğimiz siteler yokken Kainata Mektup varmış.

 

Ve o günden bu güne Cihad Meriç'e katılan yüzlerce kalem arkadaşı olmuş. Hep birlikte yaklaşık 3000 sayfalık bir arşiv oluşturmuşlar ve bu yıl da 11. yıllarında kainata mektup yazmaya devam etmekteler. Biliyoruz ki, Cihad abi her zaman yazmaya devam edecek.

 

 

“Geleneğin damarlarından kopmadan bu çağa seslenen yeni cümlelerimiz olmalı.” diyen Cihad Meriç, "Eksiği fazlasıyla kainatın her noktasından samimi seslerin yükselme vakti gelmedi mi?” sorusunu bizlere sordurtuyor ve “Büyük günde bütün zarflar açılacak bakalım nelerle karşılaşacağız.” diye ekliyor.

 

Kainata benim de yazılacak mektuplarım var diyorsanız http://www.kainatamektup.com da yayımlayabilirsiniz.

 

Sami Yaylalı yazdı

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:41
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26