KAİHL Zarifoğlu'nu çok sevdi!

KAİHL'nin genç müdürü Mitat Tekçam'ın düzenlemiş olduğu yıl sonu etkinlikleri çok zevkli geçiyor.

KAİHL Zarifoğlu'nu çok sevdi!

İbrahim Zeyd Gerçik, Yasir Düzcan, Halit Ömer Camcı ve Yaşar Alptekin gibi sevilen isimlerle Kartal Anadolu İHL'li öğrenciler biraraya geldi. Aynı zamanda okulda bir kitap standı açıldı ve öğrencilerin katıldığı Kur'an-ı Kerim Meali, Arapça ve Edebiyat yarışmalarının finalleri yapıldı.

10 Haziran Çarşamba günü dünyabizim'in katkılarıyla Zarifoğlu anıldı. Aynı zamanda Kartal Anadolu İHL mezunlarından Asım Gültekin ve KAİHL faşizanlarını en iyi tanıyan Zeki Bulduk bizlerle okulun konferans salonunda söyleştiler. Murat Menteş'in gelemeyeceğini de son gün öğrendik. Program başlarında öğrenciler Zarifoğlu'ndan şiirler okudular. Zarifoğlu'nun Afganistan Çağıltısı adlı şiirini okuyan arkadaşımız bunun hakkını verdi.

KAİHL, Asım Gültekin

Konuşmaya ilk başlayan Asım Gültekin Zarifoğlu'nu okuyan, tanıyan ve tanımak isteyenleri ön koltuklara davet etti. Onların farklı insanlar olduğunu ifade etti. Asım Gültekin ile Zeki Bulduk kısa bir girişten sonra Zarifoğlu severlerle ayrıntılı konuşmayı kütüphaneye sakladılar. Cahit Zarifoğlu'nun müslümanlığı, güzel adamlığı, ayrıca İkinci Yeni şairleri ve günümüz eğitim sorunları hakkında konuştuk. Konuşmadan sonra kafası karışmış arkadaşlar sorular sordular.
Asım Gültekin Cahit Zarifoğlu'nu sahabe Nuayman'a benzetiyor:"Cahit Zarifoğlu Rasim Özdenören'i kayıktan suya atıyor. Böyle bir müslüman o sahabe Nuayman gibi..."
Zeki Bulduk ise Cahit Zarifoğlu'nu şöyle tanımlıyor: " Cahit Zarifoğlu hayatta olsa Facebook'a üye olur muydu? Hayır o Facebook'tan altta kalmayacak bir site açardı"... Hep birlikte utanıyoruz. 

Avrupa'yı otostopla gezen Zarifoğlu'nu takip etmiş Asım Gültekin. Arabistan'dan Mekke'den başlamış seyahata. Ardından 30 günlük bir trenlerle yolculuk... İşte dünya bizim!
Asım Gültekin ile Zeki Bulduk'un Zarifoğlu'ndan şiirler okumalarından sonra söyleşimizi bitirdik. Yazarlarımız Kartal'ın ilk müdürlerinden Abdullah Şenyüz'ün vefa günleri programına uğradılar.

KAİHL, Asım Gültekin

Haberimizi Asım Gültekin'in Zarifoğlu'ndan okuduğu dizelerle bitiriyorum:

"Ve gözüm eşyamda değil
Yoruldum maddemden
Ta ki dünya bitti
Köşk kurdum sakin oldum"
Cahit Zarifoğlu

Not: Asım Gültekin dunyabizim'in Lise 2'li klasist yazarı Tarık Ablak'ı şakacıktan da olsa çıkışta dövmekle tehdit ettiğini de ekleyelim!

 

Sara Tosçuoğlu bildirdi

Yayın Tarihi: 12 Haziran 2009 Cuma 09:01 Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2009, 13:29
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaihl
kaihl - 12 yıl Önce

ben kaihl öğrencisiyim program çok güzeldi

kaihl
kaihl - 12 yıl Önce

"KARTALLIYIZ ALEMDE NAM-I NİŞANIMIZ VARDIR, MEZUNUZ MENSUBUZ NE BÜYÜK ŞANIMIZ VARDIR."

ve teşekkürler Zeki Bulduk,Asım Gültekin

merve
merve - 12 yıl Önce

bir KAİHL'li olarak Murat abinin gelmeyişine gerçekten üzüldüm.keşke o da gelseydi ama olsun Asım abi ve Zeki abi'ye de çok teşekkürler. süper bir gün yaşattılar bize.

talha kor
talha kor - 12 yıl Önce

kartallı olmak cidden bir ayrıcalık :D

merve
merve - 12 yıl Önce

yazıda bir hata var sanırım. Zeki Bulduk abinin" Cahit Zarifoğlu hayatta olsa Facebook'a üye olur muydu? Hayır o Facebook'tan altta kalmayacak bir SİTE AÇARDI" sözü böyle değil;"...hayır o facebooktan altta kalmayacak bir SİSTEM KURARDI İNSANLARIN ARASINDA."şeklinde idi.zira burada kastedilen O'nun insanları birleştirmek için teknolojiye,internete ihtiyaç duymaması,bunu kendisi başarabilmesidir.saygılarımla...

banner26