İzdiham kimseyi umursamıyor!

Bir süredir tasarımını değiştirmek üzere yayınını donduran izdiham.com, sadece tasarım değil, sitede köklü değişimlerle takipçilerinin karşısına çıktı.

İzdiham kimseyi umursamıyor!

Kültür-sanat takipçilerine bir alternatif

Site; “İz Yazarlar”, “İz İyi Kitaplar”, “İz İyi Filmler”, “İz Metinler”, “İz Şiirler”, “İz Dergiler”, “İz Etkinlikler” ve “İyi Tesbitler” bölümleriyle kültür-edebiyat çevresinin her meselesi üzerinde hâkim. Bunların dışında “İzdiham Diyor ki” bölümüyle de, istedikleri mevzu üzerinden istedikleri kurguyu yapabiliyorlar.

Hatta bir süre önce sitede yapılan “Bukovski’nin Erbakan’a yazdığı akrostiş” şiir adlı kurgu, Star gazetesi yazarı Aziz Üstel tarafından gerçek sanılmış ve o da bu kurguyu alıp köşesine taşımış. Bunun için olacak ki, kurguların altına şöyle bir not eklenilmiş: “Haber kurgudur. Konunun güncel olması bizi böyle bir haber metni kurgulattı.”İzdiham

Hepimiz ölecek yaştayız!

Site, seçtiği konu, başlık ve resimlerde sürekli olarak dikkat çekmeyi ön plana alıyor. Bu sebeple seçtikleri slogan da “Hepimiz Ölecek Yaştayız” ifadesi. Sitede ayrıca, herkesin fikir beyan edebildiği “İyi Fikirler Fabrikası” bölümü de var.

Yönetimini bir grup gencin yürüttüğü site; künye yerine “rahatsızlar” ismini kullanmış. Her site tasarımının altında bulunan “izinsiz kopyalanamaz” yazısı yerine bakın ne yazarak dikkat çekmeyi tercih etmişler: “İzdiham'dan istediğiniz yazıyı alıp, izinsiz kullanabilirsiniz. Link vermek zorunda değilsiniz. Çünkü umrumuzda değil ve değilsiniz!”

 

Mehmet Bahadıroğlu Kerem Abadi’nin tavsiyesi ile fark etti

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2010, 16:37
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
İZdiham
İZdiham - 10 yıl Önce

İzdihamın yeni hali çok güzel olmuş. Furkan Çalışkan Mustafa Akar Bülent PArlak çok güzel yazılar yazmışlar. Takip etmek lazım, görmek lazım okumak lazım. protest sitelerin en güzeli.

banner19

banner13

banner26