İşte Mavera reklamları

'En güzel reklam bir dergiye verilendir' diyerek Mavera dergisine verilen reklamları yayımlıyoruz.

İşte Mavera reklamları

Mavera dergisi

Dergicilik her zaman meşakkatli bir iş olmuştur. Bu yüzden birkaç azimli, heyecanlı adamın omuzlarında yükselir dergiler. Bahsettiğimiz dergi hele de bir edebiyat dergisi ise bu bir avuç insanın gayretleri ile oluşan dergi beraberinde maddî külfetler de getirir.  Popüler bir dergi çıkararak para kazanılabilen şu dünyada edebiyat dergileri çıkaranlar genellikle ceplerinden para öderler.

Bir derginin büyün yükü o bir avuç insanın omzunda

Geçmişe baktığımızda dergi çıkarmaya çalışanlara, kültüre, düşünceye, edebiyata;  aynı yolda yürüyen başka insanların destek olduğunu görmek mümkün. Dergilerin, bir diğer ismi ile “mecmuaların”, yalnızca yazıların “toplanıp biriktirilmesi” ile değil, bundan çok daha önemli olarak insanların toplanıp birikmesi ile ortaya çıktığını düşünürsek dergilerin asıl işlevlerini de daha iyi fark etmiş oluruz. Dergiler; bir düşünceyi, bir derdi, aynı çizgide düşünenleri bir araya toplayarak dergiyi yayına hazırlayan bir avuç insanı aşarlar. Ancak yine de bütün yük o bir avuç insanın omuzlarındadır genellikle.

Mavera dergisiBir derginin vücuda gelmesi için önemli bir mesai harcanması gerekir. Bu soyut külfetin yanı sıra edebiyat dergilerinin en büyük sorunlarından biri maddî zorluklar olmuştur her zaman. Bu sorun da genellikle derginin bir araya getirdiği insanların yardımlarıyla, dergiye verilen destek ya da reklamlar aracılığı ile çözülür. Elbette bu, dergiyi omuzlayanların yanında başkalarının da sorumlulukları olduğunun göstergesidir.

Mavera dergisine kimler reklam verdi?

Geçmişe dönüp baktığımızda bu desteği görmüş dergilerden biri olarak Mavera çıkar karşımıza. Derginin etrafında toplanan insanlar da sorumluluklarını yerine getirmişlerdir yani. Buna sorumluluk diyorum çünkü bu, “profesyonelce bir reklam” verme değildir. Zira bir yayınevinin dergiye reklam vermesini böyle açıklasanız bile bir kireç ve tuğla firmasının, bir demir hırdavat şirketinin, bir spor giyim mağazasının yahut su armatürleri satan bir firmanın reklamı nasıl açıklanabilir?

Bugün dahi edebiyata, kültüre destek vermeyi bir türlü öğrenemeyenlere bir şeyler anlatır ümidiyle kültüre, düşünceye, edebiyat dergisine destek anlamına gelen, aralarında Selam dergisi, Ülker, Seha Neşriyat, Pınar Yayınevi, Akçağ Yayınevi, Erkam Yayınları, Al Baraka Türk gibi reklamların yer aldığı Mavera dergisi reklamlarını yayımlıyoruz.

Mavera’ya kimlerin reklam verdiğini görmek için buyurunuz.

 

 

Görkem Evci haber verdi

Yayın Tarihi: 30 Mayıs 2012 Çarşamba 14:45 Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 14:32
YORUM EKLE

banner19

banner36