İsmi Erzurum'da yaşatılacak!

Abdurrahman Gazi Vakfı şeref başkanı Mustafa Ağırman'ın, temeli atılan kültür merkezine Bahattin Yıldız'ın isminin verilmesi önerisi memnuniyetle karşılandı.

İsmi Erzurum'da yaşatılacak!

12 Eylül 1980 askerî darbesinden önce faaliyet gösteren ancak kapatılan Milli Türk Talebe Birliği ve Akıncılar erneklerinden doğan boşluğu doldurmak için 29 Ağustos 1980’de kurulmuş ve merkezi Erzurum’da olan Abdurrahman Gazi Vakfı Eğitim Ve Kültür Merkezi’nin temeli Çırçır Mahallesi Araplar düzü olarak bilinen tepede atıldı.

Vakfın şeref başkanı Mustafa Ağırman 15525

Uzun zamandır çalışmaları süren Abdurrahman Gazi Vakfı Eğitim ve Kültür Merkezi’nin temeli Erzurum’daki birçok sivil toplum kuruluşunun temsilcisi, esnaf, öğrenci ve eğitim camiasından gönüllülerin katılımıyla atıldı.

Vakıf adına bir konuşma yapan vakıf başkanı Muhammet Emek, katkısı geçen kişi ve kuruluşlara teşekkür ettikten sonra sözü vakfın şeref başkanı Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman’a bıraktı.

Merkeze Bahattin Yıldız’ın adı verildi

Prof. Dr. Mustafa Ağırman, Erzurum’da eğitim görecek kız ve erkek öğrenciler için önemli bir hizmete ev sahipliği yapacak olan eğitim ve kültür merkezinin Erzurum için çok yararlı bir çalışma olacağını söyledi: ‘Afganistan’da yaşanan uçak kazasında hayatını kaybeden Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş için Erzurum’da tarihî Lalapaşa Camii’nde Cuma namazının akabinde gıyabî cenaze namazı kıldık. Hayatlarının büyük bir kısmını mazlumlar için harcayan bu iki kardeşimizin şehit olduklarına inanıyoruz. Bahattin Yıldız isminin temelini attığımız bu kültür merkezinin tamamına veya bir kısmına verilmesini vakıf yönetim kuruluna öneriyorum.’

Sivaslı olmasına ve İzmir’de ikamet etmesine rağmen Erzurum’daki hizmet adamlarıyla ciddi bir iletişimi olan Bahattin Yıldız isminin böylesi bir tesise verilme önerisi memnuniyetle karşılandı.

15526Erzurum ve ilçelerinde yeni yurt binaları tesis etmek, öğrencilere burs vermek, sağlıklı bir neslin yetişebilmesi için eğitimlerini yükseltmeye çalışmak ve lisans kursları açmayı hedefleyen Erzurum’un köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Abdurrahman Gazi Vakfı’nın çok amaçlı bir kültür merkezine kavuşması Erzurumlular arasında da memnuniyetle karşılandı.

Erzurum için çok fonksiyonlu olması beklenen Abdurrahman Gazi Vakfı Eğitim Ve Kültür Merkezi’nin Ekim 2010 tarihinde hizmete gireceği ifade edildi.

 

Mahmut Balcı haberdar etti

bahattin yıldız2.JPG

YORUM EKLE