Hindistan'dan konuğumuz var!

Hindistan ulemasından Selman en-Nedvi Hoca'nın konferansı Pazar günü saat 15.00'de Daru'l Hikme'de…

Hindistan'dan konuğumuz var!

Daru’l-Hikme İlim Araştırma ve Kültür Derneği, yakın zamanda es-Sabuni ve Avvame hocaları davet etmişti Türkiye’ye. Mezkûr hocaların sohbetleri nice insanı tenvir etti İstanbul’da. Yine harikulade bir program söz konusu şimdi. Önceki iki konuğumuz Haremeyn’den gelmişti. Bu sefer ağırlayacağımız hocamız alt kıtadan geliyor. Hindistanlı değerli âlim Selman en-Nedvi (rahmetullahi aleyh) Hoca payitahtı müşerref kılıyor.

Şerefli bir aile 15495

En-Nedvi Hoca şu an, -İngilizlere karşı yürütülen cihatta şehit olan dedesinin ismini taşıyan- Ahmed İbn-i İrfan eş-Şehid Üniversitesinin başında bulunuyor. Ayrıca hocamız Hindistan İslam Gençliği Derneği’nin başkanlığını yürütüyor ve Nedvetu’l Ulema Üniversitesi’nde hocalık vazifesiyle muvazzaf. Biliyoruz ki, Nedvi ailesi ilimle ve şerefle meşhur olmuş bir aile. Bu aileden nice büyük zatlar, âlimler çıkmış. Seyyid Kutbuddin el-Medeni, İmam Ahmed İbn-i İrfan eş-Şehid ve Ebu’l Hasen en-Nedvi gibi hocalar hep Nedvi ailesinden yetişen zatlardan. Selman en-Nedvi de Rahmet Peygamberi adıyla Türkçeye çevrilen eserin müellifi olan Ebu’l Hasen en-Nedvi hocanın yeğeni.

Daru’l Hikme’de

Temennim o ki tıpkı önceki sohbet ve konferanslar gibi bu da feyizli olur. 16 Cemaziyul Ahir (30 Mayıs) Pazar günü yapılacak olan konferansın başlangıç saati 15.00. Düzenleneceği mekân ise Daru’l Hikme’nin Fatih’teki genel merkezi. İnşallah o gün, o vakitte müsait olan ilim talipleri bu güzel programa iştirak edecek. Allah nasip ederse Selman en-Nedvi hocamız da bizleri irşad edecek.

Ayrıntılı bilgi için: //www.darulhikme.org.tr/

 

Melih Koşucu davet etti

Yayın Tarihi: 29 Mayıs 2010 Cumartesi 07:58 Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 13:51
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
şekerlik
şekerlik - 12 yıl Önce

anlayamadım gitti kendimi 70 yasında birinden hutbe dinliyor gibi hissetim.. bu gelenekçilik de geleneğe karşı çıkmak gibi sıkıcı değil..ya da bu satırların yazarının 10 yıl sonraki halini ve dilini merak ediyorum

pks
pks - 12 yıl Önce

muazzam işler yapıyor darul hikme ekibi.

hatib
hatib - 12 yıl Önce

siber alemin islamcı gençleri... [makine] yağlı hançereler, hipnozcu ritmik sözcükler, alüminyum folyo tenlerle kaplı fiber kalpler ve ak kıllarla çevrili dudaklardan dökülen 70'lik bilge hitapların karikatürleştiği plastik dünya...

banner26