Hakkarili çocuklar okuyacaklar!

Bir gazetenin bir fotoğraf karesinde çocukların elinde Ertuğrul Fındık'ın 'Düdüklü Öğretmen', H.Salih Zengin'in 'Şişkonun Bütün Adamları' kitaplarını gördük.

Hakkarili çocuklar okuyacaklar!
Ertuğrul Fındık
Ertuğrul Fındık

Oxfordlu Rektör Dağıttığı Kitaplar!

Şahane Bir Rektör

Prof. Dr. İbrahim Belenli ismini Hakkari Üniversitesi’ne rektör adayı olduğunda duyduk bir çoğumuz.Hakkari Üniversitesi'ni kurmak için YÖK'e başvuran ve "Zoru başarmanın zevki için adayım Oxford'da bilim yapılır, Hakkari'de yapılmaz mı?" dediğinde belki yine bir çoğumuz onu popülist olarak nitelendirdi. “Hizmet için deniz kenarı olması gerekmiyor." dediğinde ise onun bu ülke için canını dişine takacağına emin olduk. Nihayetinde Hakkari Üniversitesi’nin Oxfordlu bir rektörü oldu. Yaptığı işlerle şimdiden Hakkari’nin en sevilenleri listesine ismini yazdırdı. Bu ülkede böyle insanlar olduğu için gurur duyuyoruz.

Özellikle, ÖSS’de Türkiye’nin en düşük ortalamasına sahip olan Hakkari’de gençleri daha iyi bir geleceğe hazırlamak için bugünlerde var gücüyle çalışıyor Belenli.

 

Ertuğrul Fındık, Düdüklü ÖğretmenErtuğrul Fındık ve Salih Zengin’i okuyacaklar!

Geçtiğimiz haftasonu Haber Türk gazetesinde bir haber denk geldi. İbrahim Belenli'nin kızları İlaysu ve Aslı Gül Ankara'da Hakkarili çocuklar için bir kitap kampanyası başlatmışlar. Düzenledikleri kampanya ile çok sayıda kitap toplayan kız kardeşler, Hakkari'ye gelerek babalarıyla birlikte meslek yüksekokulu bahçesinde öğrenme çadırı kurarak, Hakkari'nin değişik mahallelerinden gelen çocukları kurulan kıl çadırda pasta ve meyve suyu ikram ederek kitap hediye etmişler.

Gazetedeki fotoğrafa baktığımızda ise İbrahim Belenli’nin kucağındaki çocuğun elinde Ertuğrul Fındık’ın yazdığı “Düdüklü Öğretmen” hikaye kitabını görüyoruz. Bir diğer fotoğrafta 30 kadar çocuk var İbrahim Belenli’nin yanında, çocuklarının birinin elinde H.Salih Zengin’in yazdığı “Şişkonun Bütün Adamları”.

6639
Salih Zengin

Fotoğraflara bakınca gurur duyuyoruz Ertuğrul Fındık ve Salih Zengin’le. Yazdıkları hikaye kitaplarının Hakkari’de çocukların ellerinde olması bizi duygulandırıyor.

Fotoğraftaki o çocuklar yıllar sonra anlayacaklar ellerindeki kitabın ne kadar değerli olduğunu. Belki ilerde Hakkari’nin çok babacan Rektörü gibi Oxford diploması alacaklar.

Salih Zengin, Şişkonun Bütün AdamlarıDünya Bizim Ertuğrul Fındık ve Salih Zengin’le gurur duyuyor!

Ertuğrul Fındık ve Salih Zengin, siz bu ülke için çok önemli işlere imza attınız.

Sevgili Ertuğrul Fındık, Sipesifik.com gibi bir kültür hazinesi bizim için çok anlamlıydı. Her gün bütün yazıları hatmediyorduk. Türbe Sokak No: 9’u oradan heyecanla takip ediyorduk. Keşke kültür sanata daha fazla vakit ayırabilsen. Biliyoruz ki “mahalle arkadaşlığı”nı en iyi bilen büyüklerimizdensin. Biliyoruz ki kızın için çok iyi bir babasın.

Allah işlerini kolaylaştırsın, bereketlendirsin. Ama bize yazılar, şiirler yazmayı unutma Ertuğrul Fındık. Bize hikayeler, öyküler, kitaplar yazmayı unutma.

Sevgili Salih Zengin, yazdığın  çocuk kitapları ile sen bizim Antoine de Saint Exupery’imiz oldun. Hepimizin çocukları senin kitaplarınla büyüyecek. 

TV programlarıyla kültür sanata yaptığın katkılar hepimizi heyecanlandırıyor.

Bize güzel haberler ver.

Çocuklarımız için kitaplar yazmaya devam et. 

 

E.Fatih Bilge, gurur duydu!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Akın
Ali Akın - 14 yıl Önce

Salih Zengin'in gazete ve tv sunuculuğu yanında çocuklar için yazdığı (okul dönemi ve okul öncesi) kitapları kesinlikle her çocuğun okuması gereken güzellikte. Çocukları gülümseten ve acılarını hafifleten yazarın kitaplarının Hakkari'ye ulaşması da heyecanlandırdı. Vesile olanları kutlamak lazım.