Hadis okumak lazım!

Kutlu doğum için hazırlanan ancak her zaman elimizin altında olması gereken, sıcak, samimi bir kitap hazırlamış İnsan ve Medeniyet Hareketi

Hadis okumak lazım!
11696
(+)

Çizgilerle Hadisler

Geçtiğimiz yılın Kutlu Doğum Haftası’nda farklı yerlerde gül suyu ve lokum eşliğinde ikram edilen, ücretsiz olarak dağıtılan "Efendi'mizin Gösterdiği Ufuk Çizgisi" adlı kitapta Peygamber Efendimizin hadisleri çizgilerle anlatılmış. 

İnsan ve Medeniyet Hareketi yeni kurulmuş olmasına rağmen düzenlediği birbirinden önemli etkinliklerle kendisinden sıkça söz ettirdi. Bu kitapçıkta hareketin ortaya koymak istediği her işin düzenli ve özgün olmasını istediğini gösteriyor. Özenli, cilt kapak baskı, kuşe kâğıt sayfalarıyla zarif bir hediye de olabilecek eser, bilhassa çocuklara çizgilerle hadisleri anlatabilecek nitelikte. 

İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı İkram Soltan’ın bu kıymetli kitaba yazdığı önsözde de belirttiği gibi “Razı olan ve olunan insan olabilmeyi bizzat kendi örnekliğiyle bizlere gösteren Fahr-i Kâinat Efendimiz’i tanımaya, sevmeye daha da önemlisi yaşamaya ve yaşatmaya ne kadar da muhtacız.” Hareket bu amaç doğrultusunda bu eseri hazırlamışlar. 

11697Gerçekten de hayatın karmaşası içerisinde ihmal ettiğimiz, unuttuğumuz hadisleri size hatırlatan bu kitap insanda yenilenmiş olarak adım atma iştiyakı uyandırıyor. Şafak Tavkul, Ufuk Gürgenç, Ragıp Derin ve Cem Kızıltuğ çizgileriyle, Süleyman Doğan şık tasarımıyla, Ömer Gökalp de editörlüğüyle bu kitabı bizlere sunmuşlar.  

Kitabın son kısımları Peygamberimizin isimlerinin manalarına ve kitapta yer alan hadislerin kaynakçasına ayrılmış… 

117031169811699

11700

11701

11702

Resimleri büyütmek için tıklayın

Her ne kadar Kutlu Doğum Haftası için hazırlanmış olsa da yolu İnsan ve Medeniyet Hareketi’ne düşen herkesin bu kitabı almasını salık veririz.  

 

Murat Ergün ısrarla tavsiye etti…

Yayın Tarihi: 11 Şubat 2010 Perşembe 14:38 Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 18:03
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Doğruyol
Metin Doğruyol - 12 yıl Önce

Bu çalışmada emeği geçenlerden Allah razı olsun diyerek bir eleştirimi belirtmek istiyorum!

Çizgilerle hadislerin anlatımı çok güzel olmuş ama yine hadislerde belirtildiği üzere çizim tarzı suretler yapmak dinimide yasaklanmıştır.

Çağdaş alimlerde bu konuda makinlerle çekilen resimler dışında elle çizim yapmanın haram olduğunu söylüyorlar diye biliyorum. Acaba kitabı hazırlayan arkadaşlar bu konuda bir araştırma yapmışlar mı? Eğer yapmışlarsa bizlerlede paylaşırlarsa sevinirim.

banner26