Haber Kültür hızlı başladı!

Dünya Bizim okurlarının yakından tanıdığı Mahmut Bıyıklı, "Haber Kültür" adında bir kültür-sanat haberleri sitesi kurdu..

Haber Kültür hızlı  başladı!

Dünya Bizim okurlarının yakından tanıdığı Mahmut Bıyıklı, Haber Kültür adında bir kültür-sanat haberleri sitesi kurdu. 

10492Haber Kültür hızlı  başladı!

2008 yılı ekim ayında kurulan ve o günden bugüne yayın hayatını sürdüren Dünya Bizim, özellikle 2009 yılında kültür sanat camiasında adından oldukça sık söz ettirdi. Kültür ve sanatla ilgilenenlerin bir adreste toplanmasına vesile oldu, takipçi sayısının artmasını sağladı. Bu ilgi artışı da yeni sitelerin kurulmasına öncelik etti.

Hatta Yeni Şafak gazetesi kültür sayfası hazırlamaya başladı. Fethi Gemuhluoğlu’nun "Biz sanat yoluyla düşürüldük bu hâle, yine oradan kalkacağız." sözü geç de olsa yankı bulmaya başladı. 

Dünya Bizim'e kardeş geldi! 

10493Dünya Bizim’in kültür sanat haberciliğinde öncü çıkışından sonra DefterK adında Niğde merkezli bir kültür sanat haberleri sitesi kurulmuştu. 2010 yılına girdiğimizde ise yeni bir kültür sanat haber sitesi yayına başladı. Dünya Bizim kurulduğu ilk günlerde haberleri ile katkıda bulunan, bir süre editörlüğümüzü yürüten,  Yeni Dünya Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Bıyıklı’nın yönetiminde kurulan “Haber ve Kültürün Ortak Noktası” sloganıyla yola çıkıyor Haber Kültür.  

Sitenin habercilik tarzı kimi açılardan Dünya Bizim’e benziyor. Ancak haber metinleri daha kısa. Mahmut Bıyıklı, Yavuz Gencer, Elif Bilge Ceylan, Serkan Yorgancılar, Fatma Bulut sitede öne çıkan yazarlar. 

Haber kategorileri ise, Haber Kültür, Hayat Kültür, TV Kültür, Radyo Kültür, Kitap Kültür, Dergi Kültür, Sufi Kültür, Gezi Kültür, Özel Haber, Eğitim Kültür gibi başlıklar taşıyor.  

10494Yayın hayatında başarılar diliyoruz.

 

 

E.Fatih Bilge haber verdi

GYY'nin notu: Mahmut Bıyıklı'dan dunyabizim'e haber metinleri söyleşiler almakta zorlanırdık, artık iyice zorlanacağız demek ki. Hayırlı olsun ama beraber olsun! 

Yayın Tarihi: 13 Ocak 2010 Çarşamba 18:45 Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2010, 20:20
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyma
şeyma - 11 yıl Önce

Hayırlı olsun Mahmut Bıyıklı kültür sanat deyince ilk akla gelen isimlerden başarılı olacağına inanıyorum. başarılar dilerim

Hatice Algın
Hatice Algın - 11 yıl Önce

Mahmut abi ve ekibi için hayırlı olsun. takipteyiz...

AZC
AZC - 11 yıl Önce

Hayırlı olsun,
Yenişafak kültür sayfası hazırlamaya başlamış, 2010 kültür başkenti İstanbul'da çıkan bir gazetenin "Kültür" süz çıkması zaten ayıptı.
Geçte olsa bu ayıbın farkına vardılar. Sevindirici...

UMUT BULUT
UMUT BULUT - 11 yıl Önce

''Ayağında yemeni yemenilerin yeni
ya sen güzel olmasan ya ben görmesem seni''

banner26