Gül attık tokat sanıldı, kurban

Adana'da Tüyap 4. Kitap Fuarında İz yayıncılık standındayız. Stantta benden başka Yunus Oktar ve Sami Gül Ağabey var. Birisi yaklaştı. Yaşlı biri...

Gül attık tokat sanıldı, kurban

Çukurova 4. Kitap Fuarında İz Yayıncılık standında satış sorumlusu Yunus Oktar kardeşimizle hasret gideriyoruz.

Elinde iki poşet kitapla altmışlı yaşlarda bir amca standa yanaştı. Sergideki kitapları şöyle bir süzdü. Sonra karşısında duran Türkiye'nin en güzel kitap kurtlarından, pardon kurt demeyelim, kitap arılarından Sami Ağabeyi (Sami Gül) muhatap alarak ‘’Evladım, dünya görüşünüz ne sizin?’’ diye sordu. Şaşırarak birbirimize baktık.

23478
Sami Gül

Şaşkınlığını en çabuk üzerinden atan Sami Ağabey oldu, ‘Müslümanız’ dedi. Adam sanki suratına apansız bir tokat yemişçesine birden arkasını döndü ve poşetlerine daha bir sıkı yapışarak hızla uzaklaştı.

Herhalde 11 Eylül’de kaybettiği yakınının sorumlusu olarak Müslümanları gören bir Amerikalı olmalı diye düşünürken, gözüm elindeki poşetlere takıldı. Poşetlerin üzerindeki yayınevi isimleri bu amcanın dünya görüşünü anlamama yetti de arttı bile. Arkasından koşup ‘’Afedersiniz beyefendi, dünya görüşünüzü anladık da sizin ahiret görüşünüz ne?’’ diye sormayı düşündüm.

Yapamadım tabi ki.

‘Müslümanız’ çünkü.

Çağatay Hakan Gürkan tanık oldu haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2011, 21:35
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
S.M.
S.M. - 9 yıl Önce

Ömer Karaoğlu-Sitem eseri bu yazıya uygun düşerdi..
(Bazen bir tokat, kişinin muhasebe yapıp doğruyu bulması için tek çıkar yoldur, bu yüzden; gül atmaya devam, tokat sanılsa dahi)
...
"Dini: İslam" ibaresi kimliklerden ziyade benliklere yazılarak bir "dünya görüşü", bir yaşam tarzı haline getirilmedikçe Muhammed İkbal'in "Müslümanlardan müslümanlığa kaçınız" ifadesini daha çok zamanlar haklı bulacağız,teessürle..

banner19

banner13

banner26