Gerçek Hayat'tan Kabine Önerisi!

Gerçek Hayat Dergisi 'Gönlümüzün Kabinesi'ni kurarsa Başmüzakereci kim olur? diye sormuş

Gerçek Hayat'tan Kabine Önerisi!

Başmüzakereci İsmail Kılıçarslan!

Tam 9 yıldır yumruklarımızı sıkmamızı sağlayan, bizi heyecanlandıran, ümitvar eden, sarsan, afallatan, şaşırtan, tebessüm ettiren bir dergi var. Adı Gerçek, soyadı Hayat. Bağımlısıyız. Okuyup başımızın üstüne koymadan edemiyoruz. Haftalık nefes alma durağımız. Her hafta yapılan dosyalar, yazılan köşe yazıları bir haftalık haber gıdamız. Her cumayı heyecanla bekliyoruz.

Gönlümüzün Kabinesi

Geçtiğimiz hafta Gerçek Hayat'ın kapak dosyası olan İstanbul 2010 dunyabizim.com'daydı. Bu hafta da Gerçek Hayat'ta enteresan bir dosya ile karşılaşıyoruz. Bugünlerde hemen hemen bütün haber sitelerinde, televizyonlarda, radyolarda, kahvehanelerde, sokaklarda, alış veriş merkezlerinde hükümetin yapacağı kabine değişikliğinden bahsediliyor. Hatta bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi Cumhurbaşkanına sunduğu söyleniyor. Gerçek Hayat dergisi memleketin dört bir köşesinde konuşulan bu kabine değişikliğine kayıtsız kalmayıp, alternatif bir kabine oluşturarak “Gönlümüzün Kabinesi” şeklinde “hani olsaydı muhteşem olurdu” dediğimiz kabineyi okura sunuyor. İşte Gerçek Hayat'tan Gönlümüzün Kabinesi!

Başbakan Yardımcılıklarında kimler var?

Edebiyat ve düşün dünyasının en önemli iki ismi Başbakan Yardımcılığı makamında Gönlümüzün kabinesinde. Nuri Pakdil ve Sezai Karakoç. Nuri Pakdil, Türkçe'yi iyi bilen, güzel konuşan, Başbakan'a en yakın olması gereken isim Gerçek Hayat'a göre. Sezai Karakoç ise bu ülke için düşünen, bu ülkenin ve ümmetin gençlerine her daim faydalı işlerle meşgul olmayı, meşguliyetleri faydaya çevirmeyi öğütlüyen bir büyük adam.

Devlet Bakanlıklarında tecrübe ve dinamizm bir arada!

Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığında, Osmanlı iktisat tarihi ile ilgili araştırmalarıyla yakından tanıdığımız bir bilge iktisatçı var: Mehmet Genç. Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı ise efsane Yerliler dergisini çıkaran, bir dönem bütün sınırları altüst eden, şimdilerde Amerika'da yaşayan Mehmet Efe. Spordan sorumlu Devlet Bakanı ise, dini hassasiyetleri ile gündeme gelen Hakan Şükür!

Adalet Bakanlığı için Reşat Petek, Diyanetten sorumlu Devlet Bakanlığı için Nihat Hatipoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı için Nihat Nasır, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı için ise Nazife Şişman isimleri öne sürülüyor.

Şadan Ercan, Bilgi ve İletişim Bakanı!

Durun bitmedi! Cemaat.com adlı portal ile gençleri bir araya getiren, gençleri yazmaya teşvik eden, çağımızın iletişim kaynaklarını büyük düşüncelere yönlendiren Şadan Ercan, Bilgi ve İletişimden Sorumlu Devlet Bakanlığına, İHH ile dünyanın dört bir yanına iyilik götüren Bülent Yıldırım Dışişleri Bakanlığına, dünyanın diğer ucundaki insanlara heyecan üfleyen Hakan Albayrak İçişleri Bakanlığına, İktisat profesörü Numan Kurtulmuş Hazine Bakanlığına, Adnan Tanrıverdi Milli Savunmaya, Yücel Çakmaklı Kültür ve Turizm Bakanlığına yakıştırılıyor.

Maliye Bakanlığı için Kemal Unakıtan'ın yerine daha iyi bir isim bulunana kadar değiştirilmemesi gerektiği düşünülüyor. Sağlık Bakanlığı için ise dünyada ne kadar deva arayan varsa hepsine koşan, koşmayı hedefleyen bir kuruluş olan Yeryüzü Doktorları öneriliyor. Kanaat Ekonomisi teziyle çalışma ekonomisinde çığır açan Mustafa Kutlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına… Bayındırlık ve İskan Bakanlığı için düşünülen isim ise Merhum bilge mimar Turgut Cansever'in talebesi olan herkes.

İsmail Kılıçarslan Başmüzakereci!

Kabinenin en genç, en flash bakanı ise AB ile ilişkilerde Başmüzakerecilik koltuğunda görülmek istenen İsmail Kılıçarslan. İsmail abi Başmüzakereci olursa ne olabilir? “Amerika sen busun…” diyen bir adamın, AB ile arasının nasıl olacağını tahmin etmek çok zor değil!

Bu hükümetle kriz bizi kesin teğet geçer! AB'nin ise Türkiye'yi üye yapması için Meksika Sınırı'ndan geçmesi gerekir!

Biraz fazla uçuk olmuş belki ama değişik bir iş olmuş. Ellerine sağlık GH ekibinin...

E. Fatih Bilge yazdı

Yayın Tarihi: 01 Mayıs 2009 Cuma 12:08 Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2018, 15:17
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
oblomov
oblomov - 13 yıl Önce

siz harikasınız yaaaaa. ismail abi şu egemen bağışı bi döv de öyle müzakereci ol yaaaa:)

Muhammed İSLAM
Muhammed İSLAM - 13 yıl Önce

Gerçekten ellerine sağlık Gerçek Hayat ekibinin.Yüzlerimizde güzel bir tebessüm bıraktı.Bu kabine çok iş yapar...:)))

KeF..
KeF.. - 13 yıl Önce

Devletleri Filozoflar Yönetmeli Değil mi Zaten ;)

sadık
sadık - 13 yıl Önce

gerçek hayat yine bizi bizden aldı.
zaten bir gyy bir gerçek hayat
var beni benden alan.kalbim onlarla
atıyor desem yeridir.inanın.

avni uyurgil
avni uyurgil - 13 yıl Önce

başbakan kim abi???

ihsan
ihsan - 13 yıl Önce

bu haber gerçek mi? gerçekse, koskoca şair sezai karakoç'u bula bula tayyip erdoğan'ın yardımcılığına mı layık buldunuz? bırakın adam şair kalsın. ayıptır, bu ne cidiyetten uzaklık.

Stimulus
Stimulus - 13 yıl Önce

Her biri birbirinden güzide bu isimler yakıştırıldıkları görevlere getirilmeselerde, bir gün bu makamlar onların fikirleriyle ve tavırlarıyla bezenerek aydınlanır inşaallah.

nurullah
nurullah - 13 yıl Önce

ismet özel de cumhurbaşkanı olsun......

banner19

banner26