Gerçek Hayat'ta neler oluyor?

Haftalık haber dergisi olarak yayıncılıkta on yılını dolduran Gerçek Hayat'ta değişim devam ediyor.

Gerçek Hayat'ta neler oluyor?
ali ayçil.jpg
Ali Ayçil

Haftalık haber dergisi olarak yayıncılıkta on yılını dolduran Gerçek Hayat’ta değişim devam ediyor. Son iki yıldır yaptığı ataklarla haftalık haber dergiciliğinde oldukça iddialı olduğunu gösteren Gerçek Hayat hem tiraj olarak hem nitelik olarak yayıncılık çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

Derginin yeniliklerinden birisi de editörlüğe getirilen şair Ali Ayçil… Arastanın son çırağı Ali Ayçil, Mostar dergisinde iyi işlere imza atmış, dergiyi ülkenin kültür gündemine sokmayı başarmıştı. Gerçek Hayat’ın kapak manşetlerinde bu şairane ironiyi görmemek mümkün mü?  Ayrıca düzenli olarak bir yazı ile Gerçek Hayat okurlarını selamlıyor. Tefrika adlı köşesinde; ben diyeyim bir öykünün siz deyin romanın, parçalarını okuyoruz. 

Hüsrev Hatemi
Hüsrev Hatemi

Şiirleri ve denemeleri ile tanıdığımız çelebi doktorumuz Hüsrev Hatemi haftalık yazıları ile Gerçek Hayat’ta yazmaya başladı mesela.

Sadece bu mu?

Kunduz Dersleri adlı şiir kitabının ardından kaybolan –arada bir dergilerde görünen, Atakan Yavuz düzenli olarak Gerçek Hayat’ta yazmaya başlayan diğer bir isim. Mesela bu hafta Ezra Pound’dan selam getirmiş okurlara: Ezra Pound iyi günler diler!

Sibel Eraslan, Nihat Nasır, Reşat Petek, Yusuf Armağan, İbrahim Paşalı, Ahmet Fadıl gibi usta kalemler köşeleriyle devam ediyor yazmaya.

Mevlana İdris
Mevlana İdris

Mevlana İdris, teneffüs’e çıkarmaya devam ediyor yorgun zihinlerimizi.

Asım Gültekin, beyaz haberler vermeye devam ediyor.  

Başarılı haber editörü Gülcan Tezcan ilginç ve doyurucu dosyalarla iyi iş çıkartıyor. Ayrıca kültür-sanat sayfası bir haftanın nabzını tutarak kitaplardan, dergilerden, albümlerden, filmlerden söz etmeye devam ediyor.

Son olarak; Gerçek Hayat, bir de kapak tasarımına el atsa fena olmayacak. Oldukça sade, içerikten haber vermeyen, tek görsel üzerine giydirilmiş manşet ile soluk duruyor biraz.

Her Cuma çıkan Gerçek Hayat, gerçek hayatta neler oluyor, diyenler için birebir.

Not. Gerçek Hayat, ismini derginin kurucularından İbrahim Kiras’ın bir şiirinden alıyor.

 

Yılmaz Yılmaz bildirdi.

Yayın Tarihi: 07 Ocak 2010 Perşembe 16:50 Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2010, 11:59
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurettin Kayabaşı
Nurettin Kayabaşı - 11 yıl Önce

Bu aralar tam hissettiklerimize tercüman oldunuz. Dergide İbrahim Paşalı, Ahmet Fadıl, Ali Ayçil gibi usta yazarları büyük bir teveccühle takdir edip, izliyoruz. Ama merak ettiğim bir şey var. Sanırım dergide ciddi anlamda bir mizah sıkıntısı var. Malumunuz tuzluk bitti. Yeni bir şeyler var mı acaba?

ali
ali - 11 yıl Önce

ismail kılıçarslan, idris özyol... nereye gittiler? bilen varsa yazsın. veya adamlara niye birer köşe verip geri aldı gerçek hayat ilgilileri?

FURKAN ÖZKAN
FURKAN ÖZKAN - 11 yıl Önce

bu hafta kılıçarslan'ın yazısı yayınlandı....
yazı için:
http://www.facebook.com/topic.php?uid=7775005311&topic=11602
diğer yazarlarında yazdığı takdirde yayınlanacağı hakkında duyum aldım!..

emel
emel - 11 yıl Önce

Gerçek Hayat, haftalık protein deposu.. :)

mehmet akif
mehmet akif - 11 yıl Önce

hüsrev abinin yazıları 'müslüman mahallesinde salyangoz satmak' gibi duruyor. Hani insanın 'dinlerin hepsi güzel idiyse son peygambere niçin gerek duyuldu? diyesi geliyor? Hüsrev abi birikimi ve tecrüberisini daha bir olgunlukla ve yanlış anlamalara sebep olmayacak bir tarzda paylaşmalı bizimle....

ali
ali - 11 yıl Önce

idris özyol nerde peki?

behri sevindik
behri sevindik - 9 yıl Önce

Bilge insanlara (Hüsrev Hatemi gibi) eğer güven de varsa bir bildiği vardır diyerek hoşnutlukla bakmalı. Peygamberimiz sav bir ihtiyaca binaen gelip gelmemesinden çok bize gerekli olan gelmekle bize ne getirdiği ve bizim de ne yapıp yapmadığımız boyutudur. Bütün peygamberler bizimdir. ve hepsinin getirdiği haktır. selamlarımla.

banner26